Domov Novinky Uniknuté špecifikácie Xiaomi Mi 5S

Uniknuté špecifikácie Xiaomi Mi 5S

Zdielať

Už počas júna sa objavili informácie o tom, že spoločnosť Xiaomi pripravuje smartfón s pomenovaním Mi 5S. Tento smartfón by mal byť predstavený koncom roka. Či sa tieto informácie potvrdia sa dozvieme pri predstavení smartfónu.

Xiaomi Mi5 20

Podľa únikov Xiaomi Mi 5S má prísť s 5,15“ displejom, ktorý ponúkne Force Touch. Základom smartfónu by mal byť procesor spoločnosti Qualcomm, údajne má isť o štvorjadrový procesor Snapdragon 821, ktorý je taktovaný na 2,4 GHz a grafikou Adreno 530. Xiaomi do tohto modelu vloží 6 GB LPDDR4 RAM s frekvenciou 1866 MHz a taktiež vnútorné úložisko s kapacitou 256 GB UFS 2.0.

Zo začiatku sa hovorilo, že príde vo dvoch verziách. Jedna mala prísť  s 3 GB RAM a 64 GB úložiskom. Ta druhá premium verzia 4 GB RAM a úložiskom 128 GB. Zadný fotoaparát ponúka 16 MPx a príde s trojosím optickým stabilizátorom obrazu, svetelnosťou F1,8 a PDAF zameriavanie. Batéria by mala mať kapacitu 3490 mAh s rýchlym nabíjaním Qualcomm 3.0.

unik-xiaomi-mi-5s

Port microUSB bude nahradený USB typu C. Hrúbka smartfónu by sa mala zastaviť na 7,25 mm a hmotnosť 147 gramov. Mi 5S ma prísť s podporou NFC čo znamená možnosť pracovať s Xiaomi Pay. Samozrejmosťou už je snímač otlačkov prstov no tentoraz to má byť od spoločnosti Qualcomm ultrazvukový snímač otlačkov prstov.

Zdroj: Phonearena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno