Domov Novinky Unikli screenshoty Apple Music pre Android

Unikli screenshoty Apple Music pre Android

Zdielať

Streamovanie hudby cez internet za posledných pár rokov takmer úplne eliminovalo iné spôsoby získavania a počúvania hudby (pevné nosiče) a služby ako Spotify, Deezer či Google Play Music sa dostali do popredia. Apple chcel po svojom úspechu s iTunes získať časť používateľov týchto služieb a tak na konci júna spustil svoju službu Apple Music.

Apple Music Android aplikácia 01

Na mobilných zariadeniach je síce zatiaľ dostupná len pre operačný systém iOS, to sa ale čoskoro zmení. Nedávno totiž Apple usporiadal uzatvorený beta test aplikácie Apple Music pre operačný systém pre Android a teraz už vieme, ako bude táto aplikácia vyzerať. Nemecký blog totiž zverejnil screenshoty, ktoré ukazujú niekoľko aspektov tejto aplikácie.

Apple Music Android aplikácia 02

Apple sa pri vytváraní aplikácie pre konkurenčnú platformu zachoval trochu inak ako Google. Narozdiel od aplikácií Googlu pre platformu iOS, ktoré využívajú Material Design, určený pre Android, Apple využíva prostriedky vytvorené Googlom namiesto úplného prerábania svojej iOS aplikácie. Lišta na spodnej časti obrazovky bola nahradená za výsuvným menu. Aj napriek tomu bol do tejto aplikácie vložený aj štýl Applu, – menu Pre Vás vyzerá skoro rovnako v porovnaní s aplikáciou pre iOS.

Apple Music Android aplikácia 03

Zaujímavé ale je, že táto aplikácia prináša aj funkcie, ktoré na iných platformách nenájdeme, ako možnosť upraviť veľkosť priestoru určenú na sťahovanie hudby pre počúvanie offline. Tieto screenshoty sa podobajú na tie, ktorými Apple navnadil fanúšikov na konferencii WWDC a podľa slov tejto spoločnosti by aplikácia Apple Music pre Android mala vyjsť na jeseň, pravdepodobne už v novembri.

Zdroj: MobileGeeks