Domov Novinky Unikátne smartfóny Moto Z a Z Force predstavené

Unikátne smartfóny Moto Z a Z Force predstavené

Zdielať

Keď prišla tento rok spoločnosť LG s modularitou, niekoľko aspektov nebolo úplne dotiahnutých do konca. Nie každý chce totiž vyťahovať batériu na zmenenie modulov a malé množstvo modulov pri spustení predaja bolo takisto jedným z negatív. Modularita je ale aj napriek tomu atraktívna, a teraz sa o ňu pokúša aj Motorola dvoma novými vlajkovými loďami – Moto Z a Moto Z Force.

Motorola Moto Z 01

Špecifikácie hodné vlajkovej lode

Základné špecifikácie modelu Moto Z sú prinajmenšom prémiové. Medzi ne patrí 5,5″ Quad HD (2560×1440) AMOLED displej, čipset Snapdragon 820, 4GB RAM, 32GB úložného priestoru s podporou microSD kariet až do 2TB, 13MP zadný fotoaparát s OIS a laserovým autofókusom, 5MP predný fotoaparát, USB-C konektor, skener odtlačkov prstov na prednej strane a 2600 mAh batéria s podporou Turbo nabíjania. Celokovové 5,2mm tenké telo Motorole (alebo skôr Lenovu?) neumožnilo umiestniť do tela 3,5mm jack na slúchadlá, avšak Lenovo v balení dáva adaptér z USB Type-C. Tak či onak je to ale nevýhoda. Verzia Force pridáva ShatterShield displej, použitý už v Moto X Force, 21MP fotoaparát a väčšiu kapacitu batérie, až 3500 mAh. Na tele oboch smartfónov je aj vrstva odpudzujúca vodu.

Motorola Moto Z 02

Motorola Moto Z 03

MotoMods

Poďme sa ale pozrieť na prevedenie modularity. Tá je vo forme zadných krytov MotoMods, ktoré je možné na smartfón nacvaknúť. Pomocou 16 konektorov sú spojazdnené tri druhy modulárnych krytov. Jedným je projektor InstaShare. Ten ponúka stojan, veľkosť projekcie až 70″ a batériu, ktorá tento projektor dokáže poháňať až hodinu. Druhým krytom je JBL SoundBoost, ktorý na zadnú stranu umiestňuje dva stereo reproduktory. Takisto je tu aj stojan a batéria vnútri dokáže prehrávať hudbu až 10 hodín. Telefonovanie je vďaka vstavanému mikrofónu takisto jednou z možností. Tretia je externá batéria Power Pack. Tá ponúka “až 22 hodín výdrže”, možnosť podporujúcu bezdrôtové nabíjanie, a štýlové návrhárske verzie od TUMI a kate spade new york.

Motorola Moto Z 04

Motorola Moto Z 05

Tých, ktorí vravia, že celokovové telo pochovalo prispôsobiteľný dizajn, možno čiastočne upokoja Style Shells. Ide o kryty, ktoré je možné dať na zadnú stranu, a ktoré síce neponúkajú funkcie navyše, ale zato ide o materiály známe z konfigurátora Moto Maker. Dostupné je teda drevo, koža, alebo návrhárske dizajny. Budúce plány Motoroly zahŕňajú 2v1 obal od Mophie, ktorý ponúkne ochranu a batériu navyše, a fotoaparát Hasselblad. Predstavené boli aj koncepty vzdialenej budúcnosti, ako HyperCharge, ktorý by mal 3600 mAh batériu, ktorú by bolo možné dobiť na 85% kapacity za 15 minút, či OneCompute, ktorý by urobil po pripojení monitora zo smartfónu takmer plnohodnotný počítač, ako to urobil Microsoft so svojim systémom Continuum.

Motorola Moto Z 06

Fanúšikovia budú takisto mať možnosť vyvíjať vlastné MotoMods cez vývojársky program, pričom predregistrácia je dostupná na stránke http://developer.motorola.com. Najlepší MotoMod následne dostane milión amerických dolárov, pričom v porote bude šéf Lenova, Yuanqing Yang, Ashton Kutcher, či iní ľudia. Moto Z, Moto Z Force a MotoMods budú dostupné v septembri za momentálne neznámu cenu. My len dúfame, že bude primeraná tomu, ako tieto smartfóny vyzerajú a čo ponúkajú.

Zdroj: Motorola, Verizon (foto: The Verge)

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno