Domov Novinky Únik filmov od Sony stále nevyriešený

Únik filmov od Sony stále nevyriešený

Zdielať

Sony_Xperia_Z1_Compact_10Nedávno sa objavila správa o útoku hackerskej skupiny #GOP na firmu Sony Pictures, ktorý mal za následok údajny únik dát. Časť z nich, sa mala dostala na Internet. Nemáme to však overené. Útok skupiny #GOP na Sony Pictures spôsobil značné ťažkosti, pretože jej zamestnanci nemohli po istú dobu používať svoje počítače, pretože nebolo isté, čo za sebou hackeri zanechali. Avšak ozajstné problémy ešte asi prídu, pretože skupina hrozí, že na web sa v blízkej budúcnosti dostane takmer 100 terabajtov ukradnutých dát.

To je pomerne reálna hrozba aj vzhľadom na to, že na torrentové servery sa už dostali kvalitné kópie filmov Annie, Fury, Mr. Turner a Still Alice, ktoré si zatiaľ nemôžeme zaobstarať vo vlastných kópiách na DVD či Blu-ray a navyše až na Fury sa žiadny z nich ešte ani nedostal do kín.

Názvy samotných torrentov obsahujú pre zviditeľnenie text 2014 Sony Movie a istý „boss of GOP“ v emaile uviedol, že jeho skupina skutočne tieto kópie vypustila do sveta. Spoločnosť Sony Pictures plánovala, že sa vráti k normálnemu chodu v priebehu dnešného dňa, čiže do tejto doby jej zamestnanci nemohli používať telefóny, e-mail ani počítača. Namiesto toho boli odkázaní na tabule a papier. Čo sa týka hackerov, potom stále nie je známe, čo po firme Sony vlastne chcú a prečo označujú jej vedenie za zločinné.

Zdroj: engadget.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno