Domov Novinky Tri nové iMacy by mali byť predstavené už čoskoro

Tri nové iMacy by mali byť predstavené už čoskoro

Zdielať

Uplynul už skoro rok, odkedy boli naposledy predstavené nové iMacy a za tú dobu sa technológia posunula o krok vpred. Vďaka niekoľkým zdrojom máme ale informácie, že Apple sa chystá vylepšiť svoje existujúce počítače a to už čoskoro.

iMac uniknuté informácie

Kód v nedávnych betách Mac OS X El Capitan začal totiž naznačovať, že Apple má v pláne predstaviť 4K iMac, ale je pravdepodobné, že toto nie je jediný produkt. V betách sú spomenuté až tri nové iMacy. Jeden z nich je 21,5“ verzia so 4K rozlíšením – 4096×2304 pixelov, čo znamená hustotu 218ppi, teda podobnú hodnotu ako pri 27“ iMacoch s rozlíšením 5120×2880. Je teda možné predpokladať, že táto verzia bude mať označenie Retina. V kóde sú zmienky aj o ďalších 27“ 5K iMacoch, aj keď nie je úplne jasné, ktorá varianta bude mať dva modely.

Iný anonymný zdroj zverejnil aj informácie, že tieto iMacy budú mať zväčša nezmenený dizajn oproti predchádzajúcej generácii (čo dáva zmysel, berúc do úvahy stratégiu Applu), budú predstavené na konci októbra a ich predaj začne už na začiatku novembra. Momentálna generácia 21,5“ iMacov má iba Full HD obrazovky a stojí 1200 až 1600 eur (záleží na procesore, pamäti RAM, veľkosti úložného priestoru a grafickej karte). Nové iMacy s vyšším rozlíšením by ale mali mať o niečo vyššiu cenu.

Zdroj: 9to5Mac