Domov Novinky TP-Link predstavuje na MWC smartfóny značky Neffos

TP-Link predstavuje na MWC smartfóny značky Neffos

Zdielať

Na tohtoročnom veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone predstaví spoločnosť TP-Link smartfóny značky Neffos, za ktorou stojí Na veľtrhu budú k dispozícii dva najnovšie modely – 5“ Neffos X1 a 5,5“ Neffos X1 Max. Prvý z modelov je už v predaji vo väčšine krajín západnej a východnej Európy, juhovýchodnej Ázie a Blízkeho východu, a to vo farbách Cloudy Grey a Sunrise Gold. Model X1 Max príde na trh v druhom štvrťroku tohto roka.

Zavedením značky sa spoločnosť vydala na cestu od jednoduchého dodávania sieťových produktov k prepájanie ľudí navzájom a so svetom okolo nich, čo vystihuje aj motto značky „Bližšie k vám“. Zariadenie Neffos X1 a X1 Max sú konštruované tak, aby ich používateľ rád používal. Kovový zadný kryt dodáva obom modelom elegantný vzhľad a zároveň je príjemný na dotyk, bez strácal čokoľvek zo svojej štruktúry či charakteru. Povrch zadného krytu je dvojito priliehavý, čo uľahčuje úchop a ovládanie telefónu jednou rukou v porovnaní s inými prístrojmi rovnakej veľkosti.

Oba modely majú rovnako veľmi tenké rámčeky okolo displeja, čo umožnilo skrátiť ich dĺžku a dosiahnuť vysoký pomer displej/šasi (76%). Displej typu IPS sa vyznačuje živým podaním farieb, vysokým kontrastným pomerom, ostrosťou detailov a širokými pozorovacími uhlami – teda ideálnymi parametrami pre hranie graficky náročných hier a sledovanie TV a videa na cestách. Proti poškodeniu, odtlačkom prstov a šmuhám je displej chránený sklom so zaoblenými okrajmi (2,5D), vďaka ktorému presuny medzi obrazovkami a ovládanie používateľského prostredia pôsobí prirodzene.

V telefónoch beží upravená verzia systému Android 6.0 Marshmallow. Oba modely poháňa osemjadrový procesor MediaTek doplnený 4 GB RAM a 64 GB internej pamäte. Používatelia, ktorí potrebujú väčší priestor pre svoje súbory a aplikácie, môžu využiť slot pre microSD karty s kapacitou do 128 GB. Telefóny podporujú dvojpásmové Wi-Fi pripojenie, hlasové prenosy cez dátové pripojenie LTE (VoLTE), ak ich podporuje operátor a niekoľko pásiem LTE pre rýchly prístup k internetu, kde je to možné.

Na zadnej strane prístroja je umiestnený snímač odtlačkov prstov ako dodatočné zabezpečenie prístupu. Snímač, ktorý zároveň môže slúžiť na obstaranie autoportrétu, zariadenie odomkne za 0,2 sekundy. Systém využíva zložité algoritmy, ktoré používaním postupne skvalitňujú identifikačné dáta. Čím častejšie teda užívateľ prístroj odomyká odtlačkom prsta, tým je táto metóda rýchlejšie a spoľahlivejšie. Telefóny sú osadené zadným fotoaparátom s 13 MPx snímačom so spätným osvetlením, objektívom s 5 členmi a s dvojfarebnými bleskom.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno