Domov Novinky Tizen od Samsungu bude v druhom kvartáli

Tizen od Samsungu bude v druhom kvartáli

Zdielať

Samsung TizenSamsung našiel veľa úspechov v androidových zariadeniach, avšak sa nechce pre svoje mobilné podnikanie spoliehať iba na platforme Google. Spoločnosť pracuje na svojom vlastnom Linuxovom jadre – operačnom systéme Tizen. 

Projekt je stále aktívny, avšak zariadenia neboli ešte vydané ani v Japonsku ani v Európe, a to aj napriek plánom. Yoon Han – Kil, viceprezident produktovej stratégie tímu kórejskej firmy, povedal agentúre Reuters, že high – end telefón založený na Tizen vyjde tento rok do konca júna.

Pokus o spustenie Tizen s operátormi DoCoMo (Japonsko) a Orange sa neuskutočnil, a od tej doby sa stratégia zmenila, ani jeden už záujem nemajú. Teraz sa chcú zamerať iba na vybrané trhy. Druhý Tizen telefón príde tesne potom, a bude zameraný na segment strednej triedy. Spoločnosť predvádzala prototyp Tizen na tohtoročnom Mobile World Congress. OS vo svojej podstate vyzerá a funguje ako Android, avšak bez aplikačnej podpory.

Viceprezident zdôraznil, že Samsung bude tlačiť Tizen a Windows Phone, očividne nastal pravý čas, no treba spomenúť, že Android je stále hlavnou činnosťou. Spoločnosť už používa Tizen pre Gear 2 a Gear 2 Neo, a predstaví novú SmartWatch založený na Android Wear neskôr v tomto roku.

 

Zdroj : Techspot

2 komentárov

    • Android bude postupne stracat na trhu, uz sa trh nasytil aj s iOS, ktory stratil za rok 3-4%. To je dost. Windows Phone zase zacal vyrazne rast a pre Samsung je konecne zaujimavy. Tu ale bude dolezite, ako dopadne Microsoft Mobile Division (predchodca Nokia). Nejake novinky uz vo WP8.1 weby naznacili, chystam na tento tyzden clanok, kedy vyjde neviem, mozno az v piatok. Kazdopadne noviniek je tam viac nez dost a takto ma vyzerat plnohodnotny mobilny OS. A takto mal WP7.0 vyzerat, ked vysiel… Uz sa hovori, ze tento rok este MS vyda (asi v novembri) Windows Phone 8.2 alebo 8.5. Nevieme ako ho nazvu, resp. bude to az v WP9.0, kazdopadne dolezite je to, ze 80% aplikacii na Android pojde spustit na WP8.X !!! Predpokladam nieco podobne ako ma Blackberry. Google neustale zvysuje svoje poziadavky na vyrobcov a MS naopak, znizuje, ved teraz uz odstranil licencny poplatok ! Za Android sa plati cca $5 za WP sa platilo okolo $15-20… Vyrobcovia urcite zacnu rozmyslat.. Pri predanych 1 000 000 zariadeniach to su miliony dolarov uspora…