sobota , 25 február 2017
Aktuálne trendy
Domov / Návody / Tipy a triky: Obozretnosť je dôležitá aj na internete
Hľadáme redaktorov

Tipy a triky: Obozretnosť je dôležitá aj na internete

Bezpečnosť peňazí a údajov je najdôležitejšia. Hoci banky svoje systémy chránia, na internete číha množstvo nástrah. Prefíkaní podvodníci môžu od ľudí vylákať citlivé údaje aj prostredníctvom falošných webstránok.

Zabezpecene https

Našťastie však existujú prvky, vďaka ktorým s istotou rozpoznáte pravú stránku bánk. Ako príklad možno uviesť prvky z internetovej banky ZUNO. Ako si teda overíme, že komunikujete bezpečne?

  • Na začiatku adresy v prehliadači sa nachádza protokol https://
  • Stránka obsahuje certifikát v podobe zeleného prúžku

A takto to vyzerá v rôznych internetových prehliadačoch Mozilla Firefox, Internet Explorer a Google Chrome?

ZUNO 01

V prípade, že je https:// preškrtnuté, spojenie medzi počítačom a webstránkou nie je bezpečné a údaje tak môžu byť zneužité. Ak používateľom na webe, ktorý vyzerá ako stránka banky nezobrazí platný https:// certifikát a zelený prúžok s podpisom banky (v tomto prípade ZUNO BANK AG), nezadávajte žiadne údaje.

ZUNO 02

O pochybnej webovej adrese informujte banku, avšak určite na nedôveryhodnej stránke nezadávajte svoje osobné údaje ani údaje do internet bankingu a pod.

Zdroj: ZUNO

O Martin Klokner

Martin Klokner
Od 1. septembra 2013 som založil a oficiálne spustil jedinečný projekt – DigitalPortal.sk, kde som zakladateľom a šéfredaktorom. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o IT a technike zo širokej oblasti. DigitalPortal.sk denne publikuje novinky zo sveta IT, prináša pravidelne recenzie, návody, tipy a triky a trendy články pre čitateľov. Z hardvéru ma najviac zaujímajú procesory, operačné pamäte, pevné disky a periférie k počítačom. Rád pomôžem každému, stačí napísať na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Pozri tiež

4ka: Nové ceny paušálov a začiatok predaja smartfónov

Štvrtý mobilný operátor pokračuje vo svojej misii a prináša výhodnejšie datacentrické Nové paušály TO. Po …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *