Domov Návody Tipy a triky na zlepšenie Wi-Fi signálu

Tipy a triky na zlepšenie Wi-Fi signálu

Zdielať

Rohy, chodby, či celé miestnosti bez signálu sú riadne nepríjemné, či už doma, alebo v práci. Ako však zlepšiť dosah signálu? Dá sa to jednoducho, stačí pár dobrých rád.

Tipy a triky Wi-Fi 01

Router by mal byť umiestnený tak, aby nebol príliš ďaleko od žiadneho z okrajov bytu či kancelárie, čím sa používateľ vyhne tzv. mŕtvym bodom.

Tipy a triky Wi-Fi 02

Antény routerov vysielajú signál prevažne do strán, smerom hore je ich signál slabší. Odporúčame umiestniť router na poličku, alebo skrinku, alebo poličku. Papier ani drevo vlnám neprekážajú.

Tipy a triky Wi-Fi 03

Je dobré dať si pri umiestnení pozor, aby v ceste nestáli žiadne prekážky, najmä väčšie kovové, ktoré rušia signál – domáce kino, spleť káblov, či chladnička. Pri rušení sa treba zamyslieť aj ďalšie bezdrôtové spotrebiče – bezdrôtový domáci telefón, ďalší router alebo mikrovlnka, ktoré sa môžu rušiť s Wi-Fi signálom.

Tipy a triky Wi-Fi 04

V prípade, ak Wi-Fi router ponúka dve nastaviteľné antény, uložte ich do tvaru „L“. Niektoré zariadenia majú anténu nastavenú horizontálne, iné vertikálne. Týmto uložením ľahšie možno nasmerovať Wi-Fi signál pre všetky zariadenia.

Tipy a triky Wi-Fi 05

A čo robiť v prípade, ak signál nemá dostatočný dosah? Situáciu možno vyriešiť jednoducho a lacno – použitím extendera (tzv. opakovača), čím možno ľahko predĺžiť dosah signálu.

Zdroj: Blog

3 komentárov

  1. Čekal jsem od tohoto članku něco víc např. jak zesílit WiFi signál atp., ale dověděl jsem se bohužel pouze to co je většinou dobře známé.

    • Výměna antény rozhodně nevylepší vysílací výkon, nýbrž příjem (zisk). To je častá mýlka. Každopádně neoficiálně se dají v nastavení regionu routeru nastavit státy, které dle legislativy dané země mají povolený vyšší vysílací výkon. Je to však v rozporu se zákonem republiky, ve které se router nachází a takto rozhodně nedoporučujeme. Tento článek je maximum, co s daným problémem můžete udělat – nebo koupit dražší router podporující více pásem, další AP,… Lepší zisk antény umožní to, že sice router umí vysílat silný signál, ale nedá se to přirovnávat k televizi – je zde obousměrný provoz a tak je nutné počítat, že třeba na svém smartphonu signál chytíte, ale rychlost bude nulová, jelikož telefon nezvládne vyslat tak silný signál – lepší zisk zajistí, že bude anténa více citlivější.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno