Domov Návody Tipy a triky: Dva externé boxy pre 2,5“ pevné disky

Tipy a triky: Dva externé boxy pre 2,5“ pevné disky

Zdielať

Častým problémom používateľov notebookov je nedostatok šácht na pevné disky. Riešením sú aj pre používateľov malých počítačov (nettopov), alebo aj pre používateľov, ktorí nechcú pri každej zmene disku, alebo novom pripojení otvárať bočnicu a pripájať disk na napájací a dátový SATA kábel.

Axago EE25-XA3 01

Kompaktný externý box Axago EE25-XA3 je určený pre 2,5“ pevné disky s rozhraním SATA. Hliníková skriňa poskytuje disku nielen mechanickú odolnosť a veľmi dobrý odvod tepla, ale vďaka brúsenému povrchu aj elegantný štýl. Kompaktné rozmery potešia každého mobilného používateľa, pričom jednoduchú montáž pevného disku a automatickú inštaláciu zvládne aj úplný laik.

Axago EE25-XA3 02

Na pripojenie k počítaču slúži vysokorýchlostné rozhranie USB 3.0, z ktorého sa disk aj napája, takže je ideálny aj pre použitie na cestách s notebookom či iným mobilným zariadením. Box je možné pripájať za chodu počítača a pri bežne používaných operačných systémoch nie je potrebné inštalovať žiadne ovládače. O pripojení a činnosti disku informuje neoslňujúca modrá LED dióda.

Axago EE25-XA3 03

Druhým riešením pre mobilných používateľov môže byť model kompaktný adaptér Axago ADSA-1S6 s USB 3.0 a SATA rozhraním, ktorý je určený na jednoduché pripojenie SSD alebo 2,5“ SATA disku k počítaču, notebooku, multimediálnemu prehrávaču či smart TV cez USB konektor. Tento model príde vhod aj na zálohovanie alebo migráciu dát pri poruche notebooku.

Axago ADSA-1S6 01

Minimálne rozmery a hmotnosť, spoločne s priloženým púzdrom pre disk ochránia disk a zároveň pomáhajú jeho mobilite. Adaptér používa najnovšie rozhranie SATA III 6 Gbps, ktoré umožňuje dosahovať veľmi dobré rýchlosti pri kopírovaní. Mnohí ocenia aj podporu čítania S.M.A.R.T. informácií monitorujúcich stav pripojených diskov čím sa zabráni montáži poškodeného disku.

Axago ADSA-1S6 02

Obe zariadenia sme testovali na redakčnej zostave. Počas používania sme si však všimli, že pri testovaní benchmarkov na SSD bola rýchlosť v 4K či SEQ testoch podstatne nižšia ako keď sme mali disk pripojený priamo v počítači cez napájací a dátový SATA III 6 Gbps kábel.

Axago ADSA-1S6 03

Pre úplnosť však dodávame, že všetky nami testované disky spolu s prezentovanými benchmarkami sú výsledkom priamo pripojených diskov (aby namerané údaje neskresľovali externé boxy). Realita je však taká, že mimo týchto 4K a SEQ benchmarkov disky aj v externých boxoch dosahovali vysoké čísla čo v celkovom výsledku znamená, že plnia svoj účel.Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Externý box AXAGO EE25-XA3 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Externý box AXAGON ADSA-1S6 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Axago

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno