Domov Novinky Tipy a triky: Doplnky pre mobilné zariadenia

Tipy a triky: Doplnky pre mobilné zariadenia

Zdielať

Na trhu je veľa príslušenstva a periférií, ktoré sú určené pre mobilné zariadenia. Pozreli sme sa na pamäťovú kartu GOODRAM a dokovaciu stanicu Akasa spolu s prepojovacími USB na USB-C káblami.

Ak užívateľ hľadá čo najlepšiu pamäťovú kartu pre fotoaparát, voľba je častokrát náročná a výber veľký. Zorientovať sa v množstve produktov a sortimente nemusí byť jednoduché. Vo všeobecnosti sa pamäťové karty v priebehu rokov príliš nezmenili. SD karty doplnili microSD verzie, ktoré sú v smartfónoch a tabletoch. Zatiaľ čo na výzorovo karty vyzerajú, že sa príliš nezmenili, vo vnútri sa menia a prinášajú technologické pokroky. Novšie pamäťové karty dokážu spracovať viac údajov oveľa rýchlejšie, čo je nevyhnutné so vzrastajúcim objemom dát, pretože fotoaparáty zachytávajú fotografie a videá v čoraz vyššej kvalite.

My sme na test získali pamäťovú kartu GOODRAM IRDM s kapacitou 64GB, pričom je na trhu k dispozícii aj vo vyššej 128GB verzii a tiež vo verzii s 32GB. Pamäťová karta typu SD je vhodná pre fotoaparáty ako aj kamery, možno ju použiť tiež aj v notebookoch, ktoré disponujú SD slotom. Karta dosahuje rýchlosti do 100 MB/s pri čítaní a 40 MB/s pri zápise, pričom výrobca pre ňu ponúka doživotnú záruku. Pokiaľ ide o rozhranie, je definovaná ako U3-I U3. Počas nášho dlhodobého testovania sme ju používali na záznam videa a fotografii na fotoaparáte (DSLR zrkadlovke) Nikon D5500. Počas nášho testovania sme nezaznamenali problémy v rýchlosti, ani spoľahlivosti.

Pre mobilné zariadenia príde vhod dokovacia stanica Akasa AK-CBCA16-18BK, ktorá sa pripája k notebooku či smartfónu pomocou jedného 30 cm vstavaného USB-C káblu. Vďaka tomu používateľ rozšíri konektivitu o sloty na SD a microSD karty, miniDisplayPort a HDMI, dva USB 3.0, RJ45 Ethernet, USB-C a 3,5 mm audio jack. Táto stanica má hliníkový povrch, ktorý je na dotyk príjemný, avšak počas pripojenia viacerých zariadení (napríklad internetu, myšky a klávesnici naraz) sme pozorovali, že je teplý. Nie je to však žiadny problém. Ďalšie vhodné príslušenstvo od spoločnosti Akasa tvoria prepojovacie káble USB na USB-C, ktoré sme taktiež mali možnosť otestovať. Konštatujeme, že si plnia svoju úlohu bezchybne.

Zapožičal: GOODRAM, Akasa

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno