Domov Novinky Tip na Wi-Fi router: TP-Link Archer VR300

Tip na Wi-Fi router: TP-Link Archer VR300

Zdielať

Základom elektronickej výbavy azda každej domácnosti by mal byť dostatočne výkonný Wi-Fi router, ktorý zabezpečí čo najlepší dosah v byte, či rodinnom dome.

Hoci je na trhu veľa Wi-Fi routrov, v rámci tipov na vhodný darček sme testovali Archer VR300, čo je dvojpásmový Wi-Fi router, ktorý spadá do kategórie VDSL modelov. Používateľovi umožňuje prenosové rýchlosti 867 Mbps v 5 GHz a zároveň 300 Mbps v 2,4 GHz pásme. Konštrukčné spracovanie je z plastu a už na prvý pohľad pôsobí lacným dojmom. Dizajnovo však ide o klasiku – čierna farba so zdrsneným povrchom na hornej strane, doplnená o logo výrobcu.

Predná strana ponúka LED diódy, ktoré signalizujú jednotlivé činnosti ako je zapnutie, aktivita Wi-Fi siete, či LAN portov. Oceňujeme, že je nastavenie rozhrania intuitívne, hoci je dostupné iba v angličtine. Používateľ, ktorý však neplánuje zmenu hesla, či názvu siete a iných detailov, nemusí ani do nastavení ísť. Stačí zariadenie Wi-Fi pripojiť do elektrickej siete a pripojiť sa s preddefinovanými prístupovými údajmi.

V prípade potreby však možno nastaviť heslá, názvy Wi-Fi siete (pre 2,4 a 5 GHz pásmo zvlášť), či zabezpečenie. Medzi dostupné bezpečnostné protokoly patrí WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK. Okrem bezdrôtového pripojenia ponúka router aj tri 100 Mbps porty RJ45. Na zariadení sú štyri neodnímateľné antény, napájací konektor, RJ-45 WAN/LAN port na internet od poskytovateľa, ale aj jeden RJ-11 WAN port od VDSL pripojenia.

Výhodou tohto modelu je univerzálnosť. Používatelia, ktorí ADSL/VDSL pripojenie menia po upgrade na optické pripojenie, nemusia meniť Wi-Fi router, stačí jednoducho pripojiť RJ45 do portu WAN, všetko ostatné môžu ponechať. Rozhodne však odporúčame, aby obnovili továrenské nastavenia po zmene poskytovateľa a/alebo type pripojenia, čím dôjde k znovunastaveniu na optimálne hodnoty. Poteší aj WPS tlačidlo na rýchlejšie a jednoduchšie pripojenie zariadení do bezdrôtovej siete.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno