Domov Trendy Tip na notebook: ROG Zephyrus Duo 15

Tip na notebook: ROG Zephyrus Duo 15

Zdielať

Otestovali sme inžiniersku vzorku notebooku s dvomi displejmi – ROG Zephyrus Duo 15 od spoločnosti ASUS. Čo prináša?

Dizajn notebookov je už roky rovnaký a príliš sa nemení. Hlavné variácie sa týkajú obvykle veľkosti obrazovky, tenšej či ľahšej konštrukcie a celkovej hmotnosti. Tentoraz sme však testovali netradičný notebook s dvomi displejmi, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Prvá vec, ktorú sme si všimli po otvorení krabice, je veľká hrúbka notebooku, pričom ani hmotnosť nie je najnižšia – 2,5 kg. Podobne ako je už typické pre túto sériu, aj tento model má rovnaký dizajn závesu Ergolift so zdvihnutím spodnej časti tak, aby sa zabezpečilo lepšie prúdenie vzduchu pod ním. Navyše pri miernom náklone to napomáha pohodlnejšej práci pri písaní.

Hlavným lákadlom testovaného notebooku sú dva displeje – jeden klasický a druhý nad klávesnicou a touchpadom, keďže klávesnica s touchpadom sú posunuté úplne na kraj. Navrhnuté riešenie je podľa nás v poriadku, ak má používateľ notebook položený na stole. Písanie tak vyzerá ako na bežnej kompaktnej klávesnici. Zaujímavosťou je, že výrobca dodáva dokonca aj opierku, ktorú možno položiť pred notebook, avšak nijako fyzicky alebo magneticky sa nepripája. Písanie na klávesnici je pohodlné, chýba lokalizácie layoutu. Poteší tichý chod a trojúrovňové podsvietenie. Je zvláštne používať touchpad netypicky na pravej strane od klávesnice. Chce to istý čas zvyknúť si na toto netradičné umiestnenie.

Okrem základných funkcii možno touchpad používať aj ako NumPad s obmedzenými možnosťami (napríklad pri kalkulačke). Prekvapením je, že pri cene zariadenia (2500 eur) chýba snímač na odtlačky prstov. Ten by sme rozhodne v modeli očakávali, keďže ho ponúkajú už aj notebooky s polovičnou cenou. Tiež tu chýba aj webkamera a nemožno použiť ani funkciu Windows Hello na odomknutie zariadenia. Hardvérová výbava ponúka osemjadrový procesor Intel Core i7, 16GB RAM (pričom maximum je 32GB), 512GB SSD M.2 úložisko a tiež samostatná grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 so 6GB videopamäte. Ako operačný systém výrobca použil Microsoft Windows 10 Home, ktorý neumožňuje použiť aj šifrovanie disku BitLocker.

ASUS má v portfóliu mnohé zariadenia a bude zaujímavé sledovať, či sa mu podarí presvedčiť používateľov, aby siahli práve po modeloch s dvomi panelmi. Potenciál majú určite tam, kde majú dva displeje význam a nájdu svoje použitie – pre fotografov, multimediálnych nadšencov alebo používateľov, ktorí pracujú s videami.

Zapožičal: ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno