Domov Novinky Tip na bezdrôtové špuntové slúchadlá: Panasonic RZ-S500W

Tip na bezdrôtové špuntové slúchadlá: Panasonic RZ-S500W

Zdielať

Hľadáte špuntové slúchadlá, ktoré dobre vyzerajú a ponúknu veľmi dobrú reprodukciu zvuku? Pozreli sme sa na Panasonic RZ-S500W, ktoré sú v predaji v bielej a čiernej farbe.

Panasonic sa skôr spája s televízormi a Blu-ray prehrávačmi, avšak teraz má na trhu aj bezdrôtové Bluetooth slúchadlá. Hladké, matné plastové slúchadlá a ich puzdro dobre odolávajú šmuhám od odtlačkov prstov. Puzdro možno vložiť do vrecka, ktoré je vybavené tromi bielymi LED diódami indikujúce stav nabitia. Magnety, ktoré držia veko zatvorené, sú trochu slabšie, ako by sme očakávali, ale počas prenášania to nepovažujeme za problém. Vnútri každého slúchadla je 8 mm neodymový menič. Súčasťou je LED dióda, ktoré bliká namodro ak sú slúchadlá spárované a načerveno, keď sa slúchadlá nabíjajú.

Pre používateľov je k dispozícii aplikácia Panasonic Audio Connect, ktorá pomôže slúchadlá spárovať. V aplikácii si možno pozrieť zostávajúcu výdrž batérie v každom slúchadle, ako aj personalizovať ovládanie okolitého zvuku a vylepšenie zvuku. Chýba však lokalizácia do slovenčiny. Medzi šikovné funkcie patrí rýchle nabíjanie cez USB-C čo znamená, že už po 15 minútach dokážu prehrávať hudbu po dobu 60-70 minút aj s potlačením šumu. Chýba však bezdrôtové nabíjanie. Stupeň krytia IPX4 znamená, že slúchadlá by mali zvládnuť aj daždivý deň. Dvojité mikrofóny zabezpečia kvalitnejšie a čistejšie hovory počas telefonovania. Pripojenie Bluetooth 5.0 je solídne, hoci stojí za zmienku, že nie sú podporované lepšie kodeky Bluetooth ako je aptX a aptX HD. Takisto nemožno spárovať slúchadlá s dvomi zariadeniami súčasne.

Potláčanie hluku je veľmi dobré, takisto aj reprodukcia zvuku je na výbornej úrovni. Za pozornosť stojí aj veľmi dobrá výdrž batérie na jedno nabitie, ktoré je celkovo do 19,5 hodiny. Dotyková plocha na každom slúchadle sú citlivé a intuitívne. Jednotlivými gestami nimi možno vyvolať prehrávanie a pozastavenie hudby. Negatívom sú väčšie rozmery. Ovládanie hlasitosti používateľ nastavuje na ľavom slúchadle, preskakovanie skladieb na pravom. Dotykom pravého slúchadla na dve sekundy sa posúvame medzi tromi hlavnými profilmi potlačenia hluku (okolitý zvuk, potlačenie hluku a vypnuté), ktoré však možno v aplikácii ďalej prispôsobiť podľa toho, akú mieru potlačenia hluku alebo hluku na pozadí používateľ preferuje. Za nevýhodu považujeme nemožnosť vypnutia dotykového ovládania.

Veľmi dobre hodnotíme nielen potlačenie šumu, ale tiež reprodukciu zvuku, dotykové ovládanie a funkcie v aplikácii. Celková kvalita vyhotovenia je veľmi dobrá, poteší aj cena, ktorá je na úrovni 90 eur. Hoci vítame aplikáciu ku slúchadlám, zamrzí len veľmi malý počet možností a podľa nás aplikácia mohla obsahovať viac detailov a nastavení. Oceňujeme možnosť vypnúť funkciu hlasového asistenta priamo v aplikácii. Slúchadlá Panasonic RZ-S500W sú určené pre používateľov, ktorí chcú čo najlepšie prenosné špuntové slúchadlá s potlačením hluku.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno