Domov Novinky Tieto smartfóny Xiaomi dostanú MIUI 13

Tieto smartfóny Xiaomi dostanú MIUI 13

Zdielať

Xiaomi oznámila (okrem nových smartfónov 12. série) aj nové používateľské rozhranie MIUI 13.

MIUI 13 má podľa firmy dostať vylepšené zabezpečenie a ochranu súkromia. Umožní tiež spoluprácu viacerých zariadení v jednej sieti vrátane telefónov, tabletov, televízorov, inteligentných nositeľných zariadení, inteligentných domácich zariadení a hlasového asistenta XiaoAI. Súkromie je pre používateľov smartfónov kľúčovým záujmom, preto spoločnosť implementovala trojstupňový proces overovania, hoci to vyzerá, že by mohol fungovať v určitých regiónoch. Základnou vrstvou je rozpoznávanie tváre, nasleduje čítanie vodoznaku z preukazu používateľa a potom je tu tzv. elektronická ochrana pred podvodmi. Rozpoznávanie tváre je rozpoznávanie hornej časti tela. Používateľ nastaví svoju tvár, ale telefón zaznamenáva všetko od pása nahor, takže iné osoby s odlišnou stavbou tela neodomknú zariadenie, aj keď majú podobnú tvár.

„Ochrana pred elektronickými podvodmi“ má záznam webových stránok a zariadení, ktoré by mohli priniesť škodlivý softvér. K dispozícii je aj kompletný telefónny zoznam čísel, ktoré sa uložia ako nekalé a používateľ telefónu bude informovaný skôr, ako prijme hovor. Spoločnosť priniesla pre MIUI 13 aj nové písmo s názvom means. Je komerčne zadarmo na stiahnutie a ľudia si ho nainštalujú. Ide o bezserifové písmo, ktoré zjednodušuje písmená, znaky a číslice. Odstránenie ornamentov je jedna vec, ale firma tiež urobila písmo symetrickejšie a to v rozstupoch aj vo vzhľade znakov. Vzhľadovo sa mení nielen písmo, ale aj farby. Všetky telefóny s MIUI 13 dostanú nové možnosti tapiet, kde pri zapnutí z jednej strany obrazovky rozkvitnú kvety. K dispozícii je aj množstvo widgetov prepracovaných tak, aby boli lepšie zarovnané do mriežky. Všetky nové tapety, ktoré sme spomenuli v článku si môžete stiahnuť (zdroj).

Ďalšou významnou zmenou pre MIUI 13 je dostupnosť na iných zariadeniach. Firma vyvinula MIUI 13 Pad, ktoré je určené pre tablety, napriek tomu, že má skromný počet modelov. Je špeciálne vyvinutá na prácu na veľkých obrazovkách, a hoci sa nevie, či ju dostane aj Mi Mix Fold, myslíme si, že by mala, pretože dôraz sa tu kladie na multitasking. Podľa spoločnosti bolo na podporu tejto funkcie vyvinutých už viac ako 3000 aplikácií. Veľkou otázkou je, kedy bude MIUI 13 k dispozícii a odpoveď znie „veľmi skoro“. Do série Xiaomi 12 a Mi 11 sa dostane už v januári 2022 a dostane sa aj do niekoľkých televízorov Redmi. Áno, je to tak: MIUI 13 je navrhnuté aj s ohľadom na značky Redmi a Poco, ktoré sú nezávislé. Používatelia by mali MIUI 13 očakávať od 1. štvrťroka 2022. Zoznam zahŕňa vlajkovú loď radu Mi 11 a všetky jej varianty, sériu Redmi Note 10, Redmi 8 (2021) a tablet Xiaomi Pad 5.

1 , 2 , 3

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno