Domov Novinky SWAN predstavil novú IPTV, s novým dizajnom aj funkciami

SWAN predstavil novú IPTV, s novým dizajnom aj funkciami

Zdielať

SWAN na virtuálnej tlačovej konferencii predstavil svoju najnovšia IPTV televíziu, ktorá prináša nové používateľské rozhranie a redizajn spolu s viacerými vylepšeniami.

Nových zmien je viacero, operátor od tohto týždňa ponúka novým zákazníkom, nielen nový set-top-box, ale tiež nové používateľské rozhranie. Jednou z pridaných funkcionalít, je možnosť sledovania a vyhľadávania programu či relácie podľa vlastných preferencií. Stlačením tlačidla na domovskej obrazovke sa divák dostane do archívu, ktorý mu ponúkne na výber rôzne programy s percentuálnym hodnotením obľúbenosti, ktoré boli odvysielané a môže si ich pozrieť nerušene zo záznamu. Archív ponúka možnosť vyhľadania želaného programu aj prostredníctvom voľby filmových žánrov, prípadne vyhľadávania podľa názvu programu. Televízny archív je doplnková služba spoplatnená mesačnou sumou 2,99€ s DPH.

Zmeny sa dotkli aj klasického prepínania televíznych programov. Okrem štandardnej informácie o programe je k dispozícii aj časová os vysielaného programu, cez ktorú je možné vrátiť sa spať o niekoľko sekúnd, minút alebo úplne na začiatok programu a opätovne skočiť do priameho vysielania. Zároveň nové prepínanie ponúka aj možnosť jedným stlačením spustiť nahrávanie konkrétneho programu a neskôr si ho pozrieť z archívu. Rovnako ako v prípade televízneho archívu, aj služba nahrávanie vlastného obsahu spoplatnená mesačným poplatok vo výške 0,99€ s DPH. Úpravy nastali aj v detaile prehľadu všetkých staníc a vysielaných programov, známom aj ako EPG. K programom, ktoré už boli odvysielané sa viete spätne vrátiť po dobu 7 dní. Ak používateľa niečo zaujme z programov, ktoré budú ešte len vysielané, môže si už dopredu nastaviť ich nahrávanie, aby nič nezmeškal.

Medzi ďalšie zmeny patrí tzv. multiplatformová podpora televízie. To znamená, že zákaznbíci môžu sledovať televíziu na viacerých zariadeniach súčasne, pričom k dispozícii je webové rozhranie dostupné cez moje.swango.sk, alebo možnosť stiahnutia aplikácie určenej pre zariadenia iOS alebo Android. Úplnou novinkou je aj podpora rôznych sietí a pripojení, nie len od spoločnosti SWAN. Zákazník, ktorý sa rozhodne pre novú IPTV, už nemusí byť len v pokrytí služieb SWAN, ale novú televíziu si bude môcť spustiť aj na akomkoľvek pripojení iného poskytovateľa internetu (čiže napr. v sieti UPC, Orange, Telekom, Antik, atď). Stačí ak nový set-top-box pripojí cez ethernetový kábel a môže sa tešiť z novej televízie. Celoplošná konektivita novej platformy bude postupne spúšťaná vo všetkých lokalitách a jej plošná dostupnosť sa očakáva koncom roka. Súčasťou novej digitálnej IPTV televízie je aj nový set-top-box Arris VIP 4205, ktorý svojimi kompaktnými rozmermi zaobalený do atraktívneho čierneho oválneho tvaru.

S príchodom nového roka sa portfólio podporovaných zariadení rozšíri aj o ďalšie aplikácie ako je Android TV, Apple TV, vrátane aplikácii pre najnovšie televízory Samsung či LG. Pokiaľ ide o cena, základný balík s viac ako 40 programami stojí 7,99€, najvyšší XL balík obsahujúci viac ako 120 programov je pre zákazníkov dostupný za 19,99€ mesačne. Operátor na tlačovej konferencii informoval, že zákazníci budú platiť rovnaký poplatok za službu aj v prípade, ak budú mať viac set-top-boxov, čo je na trhu novinka a ostatní poskytovatelia si často účtuú vždy poplatok za každý ďalší set-top-box.