Domov Novinky Sú recyklované materiály budúcnosť elektroniky?

Sú recyklované materiály budúcnosť elektroniky?

Zdielať

Recyklované materiály už rozhodne nie sú novinkou. Stretávame sa s nimi bežne v každodennom živote, no je možné tieto materiály efektívne a bez straty na kvalite využiť v elektronike? V Delli skúšajú využívať recyklované plasty už niekoľko rokov. V roku 2014 bolo využitých viac ako 45000 kg recyklovaných materiálov v monitoroch a počítačoch.

Na začiatku existovali obavy, či tým neutrpí kvalita zariadení, no tie sa nakoniec nepotvrdili. Potenciál využitia rôznych recyklovaných materiálov v elektronike a iných technologických produktoch je veľký. Dell má v pláne využiť až päťnásobok tohto množstva do roku 2020 vo väčšine zariadení, od tabletov po dátové centrá.

Spoločnosť spustila celosvetový program vracania použitých zariadení, z ktorých bude získavať suroviny na recykláciu. Recyklované materiály môžu vyriešiť viacero výziev, ktorým čelí IT odvetvie. Ich výkon, cena a kvalita je totožná s novými materiálmi no ich negatívny dopad na životné prostredie je podstatne nižší. Recyklovaný plast však nie je vhodný pre ľahšie a tenšie produkty, ktoré potrebujú silnejší druh plastu.

Zdroj: RR