Domov Novinky Sony údajne zvažuje predaj mobilnej divízie

Sony údajne zvažuje predaj mobilnej divízie

Zdielať

Minulý rok nebol pre spoločnosť Sony vôbec ideálny, na začiatku sa japonský gigant zbavil stratovej divízie vyrábajúcej notebooky VAIO, na jeho konci zase musel čeliť hackerskému útoku. Dobré vyhliadky nemá ani mobilná divízia, ktorá stojí za výrobou mobilných telefónov. CEO spoločnosti Kazuo Hirai dokonca podľa zdrojov agentúry Reuters zvažuje ukončenie jej činnosti.

3-Sony_Xperia_Z3_3

Sony chce naďalej ostať pri výribe elektroniky, no mieni pokračovať aj so zábavným priemyslom, na druhej strane však naznačil osekávanie výroby. Hirai tiež povedal, že žiadne podnikanie nie je nekonečné a že každá súčastné spoločnosti musia chápať, že jej biznis môže byť ukončený.

Sony_Vaio_Pro_11_05

Sony prvýkrát vo svojej histórii nevyplatí dividendy. Za fiškálny rok, ktorý u Sony končí v marci, je očakávaná celková strata až 1,9 miliardy dolárov. Hoci sa darí herným konzolám PlayStation či divízii produkujúcej fotočipy, do červených čísel Sony ťahajú práve televízory a mobily a to aj napriek tomu, že vlani došlo k orezaniu nákladov a produkcie sa presunula skôr na high-endová zariadení.

Vzhľadom k súčasným slovám riaditeľa spoločnosti sa dá skôr očakávať podobný scenár ako s notebookmi Vaio a to odpredaj mobilnej divízie inom u subjektu. Na druhej strane sa netreba čudovať, keď Sony čiastočne klame zákazníkov – spomenieme napríklad aféru Xperia Compact Z1, kedy existujú dve verzie. Tá s IPS displejom na západných trhoch a posielaná do redakcií a potom s TN otrasným panelom dostupným predovšetkým u nás a na východe.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu SONY XPERIA Z3 DUAL poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 Compact poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z2 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z1 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Sony Xperia Z1 Compact poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Reuters.com