Domov Novinky Sony prináša fotografie zvierat v pohybe

Sony prináša fotografie zvierat v pohybe

Zdielať

Spoločnosť Sony sa stala partnerom chránených parkov Port Lympne Reserve (Kent, Veľká Británia) a Parque de Cabárceno (Cantabria, Španielsko), aby predviedla funkcie fotoaparátu vo svojom novom smartfóne Xperia X.

Sony Xperia X PortLympne

Spoločnosť poverila správcov parkov, aby nafotili niečo zo života vo voľnej prírode v pohybe. Vďaka vzťahu so zvieratami majú možnosť vidieť veľa zábavných, vtipných a dokonca dojemných momentov, ktoré širokej verejnosti často ujdú, takže sú v skvelej pozícii, aby zachytili zábery 23 MPx fotoaparátom smartfónu.

Pred fotením správcov špeciálne vyškolil renomovaný fotograf voľne žijúcich zvierat Neil Aldridge (európsky fotograf voľne žijúcich zvierat roka 2014), ktorý sa podelil o fotografické tipy a svoje skúsenosti z práce so zvieratami vo voľnej prírode. Neil taktiež prešiel funkciami smartfónu Xperia X, ktoré im umožnia zachytávať zvieratá v najzaujímavejších situáciách a polohách.

Sony Xperia X Cabarceno

Vďaka prediktívnemu hybridnému zaostrovaniu Sony sa správcom parkov podarilo zaostriť na zvieratá v pohybe, získať ostré zábery, dokonca aj keď opičky, malpy kapucínske, preskakovali z konára na konár a medvede pochodovali cez svoj obrovský 35 hektárový areál.

Funkcia umožní vybrať si objekt (alebo zviera) v pohybe a šikovne predpovedá jeho ďalší pohyb, takže zábery zostanú zaostrené a s obmedzeným rozmazaním. Fotoaparátom sa podarilo zachytiť vtipné výrazy a svojrázne správanie alebo dokonca príležitostné splašenie zvierat aj keď to správcovia nečakali.

Zdroj: Sony

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno