Domov Novinky Sony predstavilo revolučný foto čip pre mobily s 960 FPS!

Sony predstavilo revolučný foto čip pre mobily s 960 FPS!

Zdielať

Hoci sa Sony práve veľmi nedarí, v oblasti herných konzol a výrobe foto čipov do mobilných telefónov je však špičkou. Teraz však prišlo s malou revolúciou v podobe čipu s nateraz nejasným značením. Nový čip totiž dokáže zaznamenať jeden snímok za čas 1/120 sekundy, čo je až 8× rýchlejšie, než v podobe dnešného kráľa Sony IMX378.

To umožňilo integrovanie DRAM pamäte priamo do čipu samotného, ​​čo veľmi napomáha rýchlosti spracovania dát z dopadajúceho svetla. Odstráni to aj efekt CMOS snímačov, ktoré sťahujú dáta z fotobuniek z vrchu nadol, čo na fotografii nižšie odstráni častý neduh naklopeného predmetu, ak sa pohybuje rýchlo.

Veľkosť tejto pamäte činí 1 Gb a umožní nahrávať Full HD video pri 960 snímkach za sekundu, čo dokáže vykúzliť nevídané spomalenie a to už vo veľmi blízkej budúcnosti v vreckách majiteľov nadchádzajúcich vlajkových lodí.

Nutnosťou je samozrejme podpora zo strany čipsetov zariadení. ale to ale nevidíme ako veľký problém. Snímač ďalej zvládne nahrávať až 4K video pri 60 snímkach za sekundu a robiť fotografie s rozlíšením až 21,2 MPx, pri veľkosti pixelu 1,22 mikrometrov. Samotná veľkosť snímača činí 1/2,3“.

Zdroj: Android Authority, Xperia Blog

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno