Domov Novinky Sonos prináša nový prenosný reproduktor – Play 5

Sonos prináša nový prenosný reproduktor – Play 5

Zdielať

Spoločnosť Sonos, ktorá nedávno začala spolupracovať s Googlom, oznámila nový bezdrôtový reproduktor pod názvom Play 5, ktorý sa v USA začne predávať 20. novembra za 500 dolárov. Predobjednávky sa rozbehli už začali.

sonos play 5 2
Predchodca reproduktora Play 3 stál o 200 dolárov menej, teda 300 dolárov. Sonos si od nového zariadenia sľubuje nový TruePlay systém s domácim ladením so systémom, ktorý dokáže rozoznať, v akej rozľahlej miestnosti sa nachádza a tak dokáže dokonale ozvučiť celú miestnosť. Ak sa rozhodne používateľ zariadenie preniesť do inej miestnosti, použije tlačidlo reštart a do pár sekúnd je zariadenie prispôsobené pre inú miestnosť. Sonos 5 má mať tieto prvky prioritou a aj preto sa stal vlajkovou loďou Wifi reproduktorov  Sonosu.

sonos play 5

„Trueplay poskytuje milovníkom hudby istotu, že počujú každú výšku ich obľúbeného speváka, či speváčky nezávislo od akustiky miestnosti a umiestnenia reproduktora.“, povedal generálny riaditeľ John MacFarlane. Play 5 oproti predchodcovi má dvojnásobok hracích prvkov a tak v ňom nájdeme tri výškové a tri basové reproduktory a tento celý zázrak dokopy váži iba 63 gramov. Hlavným cieľom bolo vytvoriť plnohodnotné zariadenie pre milovníkov hudby, ktorí ho môžu ihneď po odlepení nálepiek využívať.

sonos
Zariadenie je možné pripojiť prostredníctvom Wi-Fi ale taktiež má vstavaný AUX port a taktiež aj Ethernet port pre pripojenie káblom k sieti. Pre iOS zariadenia je k dispozícii aj aplikácia, ktorá umožňuje kontrolovať a jemne doladiť reproduktor. Vďaka aplikácii môžete pripojiť Play 5 aj k inému Sonos zariadeniu v domácnosti. Aplikácia umožňuje kontrolovať zvukové hladiny v každej z miestností a tak ponúka jemné doladenie, ktoré si môžete uložiť a neskôr aj aplikovať pri prenesení zariadenia do danej miestnosti.

Aplikácia pri prvotnom zapnutí naučí používateľa ovládať dané prvky zariadenia a taktiež vďaka mikrofónu telefónu zistí hlučnosť miestnosti a aj to dokáže aplikovať na automatickú konfiguráciu reporoduktora. V rámci aplikácie má používateľ prístup aj do hudobnej knižnice v sieti, odkiaľ bude zariadenie prehrávať.

sonos play 5 1

Reproduktor je dodávaný v čiernej a bielej farbe obohatený citlivými tlačidlami, ktoré ovládajú základné prvky audio systému. Sonos má zastúpenie vo viac ako 60-tich krajinách sveta, čo umožní takmer určitý expand jeho nového zariadenia do Európy a ďalších krajín po USA.

Zdroj: PulseHeadlines