Domov Novinky Sonos predstavuje slúchadlá Ace. Zaujmú výbavou

Sonos predstavuje slúchadlá Ace. Zaujmú výbavou

Zdielať

Sonos oficiálne predstavuje svoje prvé bezdrôtové slúchadlá.

Po mesiacoch špekulácií značka práve oficiálne predstavila svoje prvé bezdrôtové slúchadlá. Oznámenie o bezdrôtových slúchadlách Sonos Ace obsahuje špecifikácie, cenu a dátum vydania, pričom sa očakáva, že nový model bude v predaji o niekoľko týždňov. Sonos je značka audio zariadení, ktorá je synonymom pre multiroom reproduktorové systémy vďaka svojej sérii modelov reproduktorov vrátane domácich reproduktorov, prenosných reproduktorov a soundbarov

Mnohé z jej modelov patria medzi najlepšie inteligentné reproduktory vďaka silnej kombinácii spoľahlivej konektivity v rámci jej ekosystému a robustnej aplikácie Sonos — ktorá nedávno dostala novú úpravu, vylepšenú personalizáciu a podporu nových produktov pred príchodom slúchadiel. Ako najžiadanejší produkt od Sonos, prvé slúchadlá s potlačením hluku sa integrujú s ekosystémom podobne ako reproduktory spoločnosti.

Používatelia budú môcť plynulo prepnúť zvuk z TV z Sonos Arc soundbaru na slúchadlá pre personalizovaný zážitok domáceho kina s dynamickým sledovaním hlavy, zatiaľ čo True Cinema ladí 40 mm dynamické meniče slúchadiel tak, aby zodpovedali akustickým charakteristikám posluchovej miestnosti. Firma uvádza, že očakáva, že túto funkciu sprístupní pri pripojení slúchadiel Ace k iným soundbarom prostredníctvom budúcich aktualizácií firmvéru. Slúchadlá budú v predaji od 5. júna 2024 a očakávaná cena je 499 eur.

Dostupné v čiernej a jemnej bielej matnej farbe s kovovými akcentmi, majú skladací dizajn s tenkým profilom. Hoci v špecifikáciách nebola uvedená celková hmotnosť, firma uvádza, že slúchadlá sú ľahké a majú mäkké pamäťové penové náušníky pre celodenné pohodlie. Namiesto dotykových ovládacích prvkov sa značka rozhodla pre fyzické tlačidlá na náušníkoch s funkciami prehrávania/pauzy, zvýšenia/zníženia hlasitosti a režimov potlačenia hluku.

Slúchadlá Sonos Ace sú dodávané s prenosným puzdrom. Ako prvé slúchadlá spoločnosti s potlačením hluku používajú 8 mikrofónov (štyri na každom náušníku s 3× vnútornými a 1× vonkajším) na neutralizáciu vonkajších zvukov. Režim Aware umožňuje prístup k okolitému zvuku, aby používateľ počul, čo sa deje okolo. Slúchadlá možno nabíjať cez USB-C, výdrž batérie má byť 30 hodín s aktívnym potlačením hluku, pričom 3-minútové rýchle nabíjanie by malo poskytnúť 3 hodiny prehrávania.

Každý náušník má 40 mm dynamický menič a ladenie zvuku prešlo 1000 hodinami testovania hudobnými tvorcami. Bezdrôtová konektivita funguje na Bluetooth 5.4 s podporou kodekov SBC, AAC a aptX Lossless pri pripojení k kompatibilným prehrávacím zariadeniam. To poskytuje slúchadlám takmer CD kvalitu cez Bluetooth s vhodným prehrávacím zariadením a najlepšími hudobnými streamovacími službami, ale neexistuje skutočná podpora pre bezstratový alebo hi-res zvuk cez bezdrôtové pripojenie.

Ako pri mnohých bezdrôtových slúchadlách, aj tieto možno pripojiť cez kábel k USB-C audio portu, čo umožňuje nositeľom vytvoriť káblové pripojenie k kompatibilným prehrávacím zariadeniam na počúvanie bezstratového a hi-res zvuku. Režim True Cinema zachytáva akustiku používateľovej miestnosti, keď sú slúchadlá integrované so soundbarom Sonos Arc cez Wi-Fi pre personalizované domáce kino počúvanie bez rušenia zvyšku domácnosti.

Slúchadlá Sonos Ace boli dlho očakávané. Priestor pre najlepšie slúchadlá je mimoriadne konkurenčný s top modelmi od zavedených výrobcov slúchadiel, takže bude zaujímavé sledovať, ako sa skúsenosti firmy s výrobou niektorých z najlepších soundbarov a bezdrôtových reproduktorov premietnu do slúchadiel.

Dokáže Sonos dodať rovnováhu medzi kvalitou zvuku a elegantnou integráciou aplikácie, ktorou je známy, a zároveň predstaviť novú technológiu, aby konkuroval najlepším slúchadlám s potlačením hluku na svete? Uvidíme…

Zdroj