Domov Novinky Smartfón Motorola Moto G oficiálne predstavený

Smartfón Motorola Moto G oficiálne predstavený

Zdielať

moto-g-1Včerajší deň bol dňom kedy spoločnosť Motorola predstavila ďalšie zariadenie o ktorom sme už priniesli informácie pred par dňami. Spoločnosť Motorola tento smartfón zaradila do strednej triedy a nazvala ho Moto G. Ide o menšieho brata, ktorý sa podobá nielen jeho vzhľadom ale určite aj jeho cenou a výkonom.

Pomerne slušná výbava by mala byť cenovo dostupná a to 8 GB verzia v cene 179$ a 16 GB verzia za 199$. Bohužiaľ vnútornú pamäť si nebudete môcť zväčšiť kedže smartfón neobsahuje slot pre MicroSD karty. Moto G je vybavená štvorjadrovým procesorom Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz doplnený grafikou Adreno 305 a 1 GB pamäťou RAM.

Disponuje 4,5 palcovým HD displejom, a dostatočným pomerom PPI pre každú operáciu. Ochranou displeja je sklo Corning Gorilla Glass 3. V zadnej časti Moto G je 5 MPx fotoaparát, ktorý dokáže nahrávať 720p HD video. Nad displejom je osadená predná kamera, ktorá ponúka rozlíšenie 1,3 MPx a poslúži na prijímanie videohovorov napríklad cez Skype. Zaujímavou je aj technológia nano-coating, ktorá zabezpečí ochranu vnútorných častí zariadenia proti vlhkosti.

Pod krytom sa nachádza 1950 mAh Li-Ion batéria, ktorá by bezproblémovo mala zabezpečiť prevádzku počas celého dňa. Zadný kryt je možné vymeniť za iný a spoločnosť Motorola ponúka tieto farebné možnosti: červená, modrá, žltá, biela, čierna, či ružová. Zariadenie príde do predaja s predinštalovaným Androidom 4.3 Jelly Bean, a aktualizáciu na KitKat by mala dostať na začiatku budúceho roka. Do predaja sa Moto G má dostať ešte tento rok aj na našom trhu. Túto informáciu však zatiaľ nikto nepotvrdil.

Zdroj: GSMarena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno