Domov Novinky Sharp oznamuje výrobu tenkých dotykových displejov

Sharp oznamuje výrobu tenkých dotykových displejov

Zdielať

Sharp uviedol, že tento mesiac začal s hromadnou výrobou vlastných in-cell displejov pre smartfóny. Táto dizajnová technika sľubuje tenšie a ľahšie displeje, čo by mohlo znížiť hrúbku a hmotnosť pripravovaných smartfónov.

Sharp

Klasický displej smartfónov je vyrobený z dvoch vrstiev. Jedna vrstva pre vlastné svetelné emisné časti, ako je LCD displej s oddeleným dotykovej vrstvy, umiestnenej na hornej časti pre detekciu dvoch kanálov. Sharp tieto dve časti spojí do jednej.

Integrácia oboch častí do rovnakej vrstvy znamená, že bude Sharp displej bude o niečo tenší než predtým, čo umožni výrobcom vyrábať menšie prístroje alebo využiť ďalší priestor pre ďalší hardvér, ako je väčšia kapacita batérie.

in-cell displej

LCD biznis spoločnosti prináša veľké zisky vďaka objednávkam spoločnosti Apple a množstvo čínských výrobcov. Sharp si od svojej novej technológii sľubuje ešte viac objednávok zákazníkov ako doteraz. Prvá produkcia týchto displejov bude určená budúcim smartfónom. Spoločnosť je však v procese rozvoja displejov aj pre tablety a notebooky kde by sa taktiež uvítal tenší a ľahší displej.

Zdroj: AndroidAuthority