Domov Novinky Sapphire Radeon RX 550 2GB Pulse ponúka prijateľnú cenu

Sapphire Radeon RX 550 2GB Pulse ponúka prijateľnú cenu

Zdielať

Po rokoch sme sa dočkali čiastočne multimediálnej grafickej karty za prístupnú cenu! Karta je určená na multimediálnu prácu a hranie hier a je zlatou strednou pre obe úlohy zároveň. Aktuálne sa karta pohybuje v prijateľnej cenovej kategórii.

Karta pracuje na jadre Polaris 12. Má jeden aktívny chladič tvorený deviatimi lopatkami, ktoré zabezpečujú prúdenie vzduchu. Má prekvapivo príjemný dizajn obohatený náznakom pulzu, ktorý vystihuje názov edície tohto modelu. Karta podporuje technológie DirectX 12, AMD FreeSync a AMD Eyenifity a taktiež zapojenie AMD CrossFire. Má trojicu výstupov pre monitory: HDMI 2.0b. DisplayPort 1.4 a DVI-D.

Karta disponuje 512 stream procesormi, takt jadra dosahuje až 1206 MHz a sekunduje mu rýchla 2GB pamäť GDDR5 (7000 MHz). Doporučený je 400W zdroj, ale tento drobček na prevádzku potrebuje len neuveriteľných 65W pričom karta nemá externé napájanie. Karta sa ku základnej doske pripája cez PCI Express x16 3.0 (minimálne PCI Express x16 2.0) a má 128 bitovú zbernicu. Sapphire ďalej sľubuje vysokokvalitný kondenzátor vyrobený z hliníka, určený nielen na predĺženie životnosti karty, ale aj na zvýšenie možností pretaktovania a zníženie prevádzkových teplôt.

Spoločnosť AMD zaútočila na trh tam, kde nemá konkurenta a to na kartách najnižšej kategórie pre obyčajných ľudí. Aktuálna cena karty sa pohybuje okolo 92 eur. Uvidíme, či nadchádzajúci rok prinesie protiútok zo strany konkurencie. Zatiaľ je karta vo svojej kategórií a cene špičkou.

Zdroj: Sapphire

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno