Domov Novinky SanDisk predstavil SSD do DIMM slotu

SanDisk predstavil SSD do DIMM slotu

Zdielať

SanDisk_ULLtraDIMM_SSD_01SanDisk, popredný výrobca flash pamätí predstavil novú radu Solid State Drive (SSD) diskov, ktoré sú zamerané hlavne pre servery a podniky. Nesú názov ULLtraDIMM SSD a ide o prvý disk na svete do DIMM slotu, kam sa obyčajne zapájajú pamäte RAM.

Pýtate sa prečo práve DIMM slot keď už máme na trhu disky do portov USB 3.0, Serial ATA (SATA), PCIexpres, ktoré majú vysokú rýchlosť čítania / zápisu. Odpoveď je jednoduchá, aby bola vzdialenosť od procesora čo najmenšia a tým aj prístupová doba. Tá sa podľa testov spoločnosti IBM pohybuje okolo 5 až 10 mikrosekúnd. NAND bunky vyrobené 19nm procesom sľubujú až 150K/65K IOPS pri čítaní / zápise a prídu v kapacitách 200 GB alebo 400 GB. Známy je aj prvý zákazník. Je ním už spomínané IBM ktoré bude disky ponúkať vo svojich serveroch x3850 a x3950 X6 s kapacitou 12,8 TB.

SanDisk_ULLtraDIMM_SSD_00

Disk je určený hlavne na cloud computing, virtualizáciu, spracovanie transakcii, pre servery. Cena zatiaľ nebola zverejnená ale dá sa očakávať že bude dosť vysoká.

Zdroj: Hothardware.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno