Domov Novinky Samsung vstupuje do novej éry s televízormi radu QLED

Samsung vstupuje do novej éry s televízormi radu QLED

Zdielať

QLED TV je prvý televízor na svete, ktorý vďaka novej technológii Quantum Dot dokáže reprodukovať 100% farebného objemu. Spoločnosť Samsung predstavila na nadchádzajúcom veľtrhu CES 2017 svoj nový rad televízorov QLED s modelmi Q9, Q8 a Q7.

Vzhľadom na to, že kvalita obrazu zostáva pre spotrebiteľov na celom svete prioritou, najmä preto, že veľkosť priemerného televízora aj naďalej rastie, predstavujú televízory QLED pre rok 2017 ďalší obrovský krok vpred. Nový rad ponúka výrazne lepšie farebné podanie, presné zobrazovanie farebného priestoru DCI-P3, pričom televízory sú prvýkrát schopné reprodukovať 100% farebného objemu.

To znamená, že dokážu zobraziť všetky farby pri akejkoľvek úrovni jasu. Najjemnejšie rozdiely sú viditeľné aj pri najvyššom stupni jasu technológie QLED – medzi 1500 a 2000 cd. Farebný objem predstavuje farby, ktoré je možné zobraziť pri rôznych úrovniach jasu. Napríklad farbu listu je v závislosti na jase svetla možné vnímať na škále od žltkasto zelenej až po tyrkysovú.

Televízory QLED dokážu sprostredkovať aj jemné rozdiely vo farbe v závislosti na jase. Na tradičných modeloch s farebným priestorom v 2D je sprostredkovanie tohto druhu farebného detailu ťažké. Tento prielom bol dosiahnutý použitím nového kovového materiálu Quantum Dot, ktorý televízoru umožňuje reprodukovať výrazne širší rozsah farieb v oveľa väčšom detaile v porovnaní s bežnými televízormi.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno