Domov Novinky Samsung v auguste predstaví rovno Galaxy Note 7

Samsung v auguste predstaví rovno Galaxy Note 7

Zdielať

Ten, kto sa nevyzná v Samsungu a jeho systéme pomenovania vlajkových lodí, môže byť jednoducho zmätený. Keďže bol prvý model rady Galaxy S predstavený jeden a pol roka pred prvým Galaxy Note, phablety sú o jedno číslo pozadu, čo u neznalého zákazníka môže tvoriť dojem, že väčší model je o generáciu starší. To chce teraz Samsung napraviť.

Samsung Galaxy Note 5 02

Podľa dôveryhodných zdrojov sa totiž nový model Note nebude volať Note 6, ale rovno Note 7, aby bolo číslo oboch vlajkových lodí v jednom roku rovnaké. Druhým dôvodom nie je ani veľký technologický skok, ktorý by sme pri takejto zmene mena očakávali, ale skôr „maximalizácia predajnosti“. Tento istý zdroj poskytol aj informáciu, že Galaxy Note 7 bude predstavený v prvej polovici augusta, pričom nebol jediný.

Samsung Galaxy Note 7 v auguste

Okrem toho ale tvrdí aj, že inžineri v Samsungu sa zo všetkých možných konfigurácii rozhodli pri základnom modeli použiť displej Edge s oboma zaoblenými hranami. To sa nemusí páčiť každému, a navyše názov Samsung Galaxy Note 7 Edge nejde úplne v duchu zjednodušovania. Ako to dopadne sa dozvieme zhruba o 3 mesiace.

Zdroj: ET News