Domov Novinky Samsung predstavil 4TB SSD pre náročných

Samsung predstavil 4TB SSD pre náročných

Zdielať

Spoločnosť predstavila nový prírastok do série diskov 990 PRO s kapacitou 4TB.

V tejto sérii používajú všetky SSD zbernicu PCIe 4.0, technológiu V-NAND ôsmej generácie (V8) a vylepšené ovládače vlastnej výroby. Azda k hlavným prednostiam patria bleskurýchle čítanie aj zápis dát a tiež úsporná prevádzka. Disky sú optimalizované pre veľké dátové toky, hodia sa napríklad na grafické práce v 3D či rozlíšení 4K, na dátovú analýzu alebo náročné hry. Vďaka tomu sa disky výborne uplatnia v počítačoch, notebookoch, herných konzolách aj zložitejších výpočtových systémoch. Celková veľkosť zapísaných dát (TBW) narástla až na 2400 TB, čo znamená posilnenú spoľahlivosť aj trvanlivosť. Sériu diskov tak ocenia najmä používatelia s vysokými nárokmi na kvalitu prenosu aj úložný priestor.

Hráči aj profesionálni tvorcovia grafického obsahu dnes potrebujú disky s veľkou kapacitou a špičkovými parametrami. Nová verzia s kapacitou 4 TB je pre nich ideálnym riešením. Nároky na obsah vo vysokom rozlíšení a na ultrarýchle spracovanie dát neustále rastú a špičkové úložné priestory s rozhraním NVMe sú preto pre nové disky úplne zásadné. Do výbavy nových diskov patria proprietárne technológie a vylepšený ovládač, vďaka čomu model 990 Pro so 4TB dosahuje takmer maximálny možný výkon pri zariadeniach so zbernicou PCIe 4.0 – sekvenčné čítanie dosahuje rýchlosť 7450 MB/s, zápis 6900 MB/s. Aj vďaka rozšírenej kapacite narástla rýchlosť náhodného čítania a zápisu na 1600 K, resp. 1550 K IOPS, čo je nepochybne dobrá správa pre hráčov, profesionálov z kreatívnych odborov i technologických nadšencov všeobecne.

Verzia 990 Pro with Heatsink je navyše, ako napovedá názov, vybavená efektívnym kompaktným zariadením na pohlcovanie tepla, čo príde vhod pri moderných hrách a ďalších operáciách náročných na výkon. Disk je kompatibilný s najmodernejšími hernými konzolami a efektívne prispieva ku kratšej inštalácii a načítaniu hier. O optimálnu prácu sa stará aj softvér Samsung Magician, vďaka ktorému je k dispozícii aktuálny firmvér, ovládače aj ďalšie nastavenia. Softvér tiež umožňuje pružne nastaviť a optimalizovať výkonnosť disku podľa priania používateľa.

Vo verzii 990 Pro with Heatsink je k dispozícii aj podpora RGB, takže si hráči môžu nastaviť farby a efekty LED diód. Nová verzia softvéru Magician 8.0 bude k dispozícii počas septembra pre SSD, prenosné SSD, pamäťové karty a USB flashdisky. Modely 990 Pro a 990 Pro with Heatsink s kapacitou 4TB budú k dispozícii v prvej polovici septembra 2023. Modely série 990 Pro s kapacitami 1TB a 2TB je možné zakúpiť už dnes.