Domov Novinky Samsung musí zaplatiť Applu pokutu, zákaz predaja poprel

Samsung musí zaplatiť Applu pokutu, zákaz predaja poprel

Zdielať

Samsung-applePatentový spor najväčšieho rozsahu Apple vs. Samsung, ktorý sa konal v USA je na konci. Applu bolo udelené právo na náhradu škody za 930 miliónov dolárov, ale jeho žiadosť na zákaz predaja výrobkov, ktoré porušujú patenty bol zamietnutý. To znamená, že Samsung môže aj naďalej pokračovať v predaji zariadení v USA.

Prvý veľký patentový spor medzi Apple a Samsung začal v roku 2012 a jeho prvý rozsudok bolo odškodnenie pre Apple vo výške niečo viac než miliarda dolárov za porušenie patentov. Samsung však argumentoval niektorými rozpormi medzi číslami poroty a po novom procese tak Samsung dostal pokutu 929 miliónov dolárov. Teraz je tento prípad oficiálne ukončený a zatiaľ čo Apple získal 930 miliónov dolárov jeho žiadosť k trvalému zákazu predaja zariadení spoločnosti Samsungu bol zamietnutý.

Apple už začal novú žalobu proti spoločnosti Samsung a pridáva smartfón Samsung Galaxy SIII. Obe strany sa nedokázali dohodnúť mimosúdnym vyrovnaním a nový proces by mal začať na konci tohto mesiaca. Uvidíme, či Samsung prijal potrebné opatrenia, alebo bude čeliť ďalšej obrovskej pokute.

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokO2: Číslo podľa mena alebo dátumu narodenia
Nasledujúci článokMicrosoft leakol Windows 8.1 Update 1
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno