Domov Novinky Samsung Galaxy Xcover 3 zvládne vodu aj nárazy

Samsung Galaxy Xcover 3 zvládne vodu aj nárazy

Zdielať

Sú to už dva roky, čo Samsung uviedol na trh model Xcover, ktorý ponúka odolnosť voči prachu, vode a nárazom, pričom zákazník nemusí platiť za prémiové materiály či príliš výkonný hardvér. V tomto duchu bol predstavený aj model Xcover 3, ktorý priamo vychádza zo svojich predchodcov.

samsung galaxy xcover3

Hlavným lákadlom telefónu má byť odolnosť, ktorá spĺňa normu IP67, čo znamená úplnú prachotesnosť a prežije aj 30 minút v hĺbke 1,5 metra. Taktiež zariadenie dostalo vojenský štandard MIL-STD-810, ktorý preveruje odolnosť proti pádom, vysokým i nízkym teplotám a rôznym iným nepriaznivým podmienkam. Smartfón je vybavený 4,5“ displejom s rozlíšením 800×480 pixelov.

samsung galaxy xcover3 0

Pod displejom je trojica hardvérových tlačidiel, ktoré uľahčia prácu vo vode alebo zhoršených podmienkach. Na podobný účel slúži aj špeciálne tlačidlo Xcover, ktoré po stlačení zapne svetlo a po dvoch po sebe nasledujúcich stlačeniach otvorí fotoaparát. O chod sa stará štvorjadrový procesor (1,2 GHz), 1,5 GB RAM a 8 GB ROM, ktoré možno  rozšíriť pomocou microSD karty.

samsung galaxy xcover3 01

Prítomná je podpora Wi-Fi, Bluetooth, NFC či LTE. Na zadnej strane je 5 MPx fotoaparát s LED bleskom, ktorý obsahuje režim na fotografovanie pod vodou. Na prednej strane sa nachádza 2 MPx fotoaparát. Vzhľadom na zameranie smartfónu výrobca nezabudol na GPS, digitálny kompas a výškomer. Batéria má 2200 mAh.

samsung galaxy xcover3 02

Výrobca nasadil operačný systém Android 4.4 Kitkat, avšak sľúbil aktualizáciu na najnovší Android 5.0 Lollipop. Zatiaľ nie je známa cena ani dostupnosť, všetko sa ale pravdepodobne dozvieme budúci týždeň v nemeckom Hannoveri, kedď sa bude konať veľtrh CeBit.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung S7710 Galaxy Xcover 2 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: SammyHub