Domov Novinky Samsung Galaxy S6 by mal byť evolučný

Samsung Galaxy S6 by mal byť evolučný

Zdielať

Samsung S5 odtlackyPotom, čo evleaks nedávno oznámil svoj koniec leakov, či už po nátlaku výrobcov, alebo z vlastnej vôle, boli obavy, či sa nájde niekto kto ho nahradí. Nakoniec sa o väčšinu únikov starajú certifikačnej autority alebo benchmarky, takže máme stále možnosť nahliadnuť do kuchárok mobilných hráčov a pozrieť sa, čo sa pre nás chystajú budúci rok uvariť. AnTuTu aktuálne odhaľuje výbavu chystanej vlajkovej lode Samsungu – Galaxy S6.

Samsung údajne nový model prekope od základu aby nebol podobný so staršími telefónmi, čo má byť jeden z dôvodov, prečo sa Samsung Galaxy S5 nestretol s komerčným úspechom. Predalo sa ho o 25-30% menej než S4. Novému modelu, ktorého európska verzia nesie kódové označenie SM-G925F, má narásť uhlopriečka displeja z doterajších 5,1″ na 5,5″. Spolu s uhlopriečkou displeja má narásť jeho rozlíšenie na Quad HD (2560×1440 pixelov, 534 ppi).

samsung-galaxy-s6-leak-antutu

Aký procesor Samsung zvolí nie je jasné. Nakoľko sa vravelo najprv o Snapdragone 810 a Adrene 430, potom padli pohľady na vlastný osemjadrový 64bitový Exynos 7420 s grafickým jadrom Mali-T760. Okrem toho dostane 3 GB operačnej pamäte, vnútorné úložisko testovaného modelu má kapacitu 32 GB, je však možné, že bude k dispozícii aj model s väčšou pamäťou. Hlavný fotoaparát má disponovať rozlíšením 20 megapixelov, čelné kamerka bude zhotovovať 5Mpx na selfies. Operačný systém bude Android vo verzii 5.0 Lollipop.

samsung_note_edge

Očakáva sa, že Samsung Galaxy S6 bude odhalený na MWC v marci budúceho roka, dostupný bude ale pravdepodobne neskôr. Špekuluje sa, že Samsung predstaví variantu sa zahnutým displejom po vzore Galaxy Note Edge, kiež by, ten aspoň vyzerá zaujímavo.

Zdroj: PhoneArena