Domov Novinky Samsung Galaxy S21 FE bude možno uvedený v septembri

Samsung Galaxy S21 FE bude možno uvedený v septembri

Zdielať

Prázdniny sa skončili a pred nami je nový mesiac, ktorý prinesie nielen návrat detí do školy, ale aj predstavenie nových telefónov.

Jedným z nich bude pravdepodobne fanúšikovský model Samsung Galaxy S21 FE. O tomto zariadení sa hovorí prakticky od chvíle, keď Samsung začiatkom tohto roka uviedol na trh sériu Galaxy S21. Navyše tento model už získal certifikáciu Tenaa, Bluetooth SIG a dokonca sa objavil v konzole Google Play. Jeho zavedeniu a spusteniu teda nestojí nič v ceste. Je však pravda, že o oficiálnom predstavení S21 FE sa často hovorilo skôr skepticky. Niektorí leakeri odhadli jeho výrobné náklady, zatiaľ čo iní tipovali, že bude mať premiéru až v októbri. Dokonca aj samotný výrobca bol vo svojich reakciách dosť vyhýbavý. Teraz sa však na Twitteri objavila správa od leakera, ktorý si hovorí Mauri QHD. Zo spoľahlivého zdroja sa údajne dozvedel, že výrobca predstaví Galaxy S21 FE už 8. septembra v Indii.

K týmto fámam sa pridal aj Max Weinbach, ktorý zdieľal fotografiu telefónu s tým, že je už pripravený na predaj. Nech už to s vývojom S21 FE dopadne akokoľvek, určite nebude na škodu zrekapitulovať si doteraz známe špecifikácie. Začneme rozmermi, ktoré sú 156×75×8 mm pri hmotnosti 176 gramov. Telefón má 6,4″ displej AMOLED s rozlíšením Full HD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Predný fotoaparát má rozlíšenie 32 MPx a zadný fotoaparát pozostáva z dvoch 12 MPx a 8 MPx snímačov. Výrobca použil ako procesor Qualcomm Snapdragon 888 so 6 GB RAM. Vnútorná pamäť zrejme dosahuje 128/256 GB. Telefón bude fungovať na systéme Android 11.

Zdroj