Domov Novinky Samsung Galaxy Note 5 možno príde aj na Slovensko

Samsung Galaxy Note 5 možno príde aj na Slovensko

Zdielať

Modelová rada Galaxy Note od Samsungu vytvorila skupinu smartfónov, ktoré dnes nazývame tabletofóny. Keď ale boli tento rok predstavené Galaxy S6 Edge+ a Note 5, Samsung oznámil, že do Európy bude putovať iba jeden, S6 Edge+.

Samsung Galaxy Note 5 01

Nasledovali vlny negatívnych komentárov a mnoho ľudí sa snažilo presvedčiť vedenie tejto firmy, aby svoj najnovší phablet so stylusom a luxusným dizajnom ponúkali aj na európskych trhoch. Teraz sa zdá, že Samsung konečne podľahol nátlaku od fanúšikov. Zdroj blízky rumunskému blogu totiž oznámil, že Galaxy Note 5 bude od januára budúceho roka dostupný aj v Európe. Niekoľko hodín na to sme dostali odpoveď Samsungu – ich najnovšiu vlajkovú loď je do 28. októbra možné predobjednať na Ukrajine.

Samsung Galaxy Note 5 02

To by mohlo naznačovať, že celoeurópske spustenie predaja sa blíži, pravdepodobne ešte v čase pred Vianocami, keďže toto obdobie je pre výrobcov najvýhodnejšie. Dostupná je ale iba 32 GB verzia za 19999 hrivien (v prepočte 829 eur) a to v dvoch farbách – čiernej a zlatej. K predobjednávkam Samsung rozdáva aj externé batérie. Dostupnosť 64 GB varianty nie je spomenutá.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S6 Edge Plus (G928F) 32GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S6 Edge Plus (G928F) 64GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Gadget-TalkSamsung