Domov Novinky Samsung Galaxy Note 5 a S6 Edge+ sú predstavené

Samsung Galaxy Note 5 a S6 Edge+ sú predstavené

Zdielať

Samsung oficiálne predstavil ďalšie svoje novinky Note 5 a S6 Edge Plus. V úvode prezentácie bola reč o tom ako spoločnosť prišla s modelom Note a aké boli reakcie konkurencie. Dnes však už vieme, že tento model je veľmi úspešný a správny krok spoločnosti.

Note 5 a S6 Edge+

Po poslednej verzii Note 4 a Note 4 Edge prichádza jeho nástupca no už bez zahnutej hrany ako tomu bolo pri Note 4 Edge. Note 5 bol ako prvý, ktorý bol predstavený podrobnejšie. Celkový vzhľad zariadenia pôsobí veľmi dobre a je vyrobený z kovového rámu a skla. Tentoraz sú však zahnuté hrany v zadnej časti a to pre lepšie držanie zariadenia v ruke. Zmenou prešiel aj samotný S Pen, ktorý má ergonomickejší dizajn a novinky prišli aj po funkčnej stránke.

Vylepšením prešlo Air Command a taktiež je možné pridať aplikácie pre rýchle spustenie. Pokiaľ ide s špecifikácie, tie sú totožné s Galaxy S6 Edge Plus. Ten je väčším bratom už predstavenej Galaxy S6 Edge. Samozrejme táto novinka prináša taktiež viacero noviniek, lepší po dizajnovej stránke ale aj po tej softvérovej. Pokiaľ sa pozrieme na veľkosť displeja, ktorý má 5,7“ a pritom je celkovo zariadenie rozmerovo menšie (154,4×75,8×6,9 mm) ako iPhone 6 Plus s 5,5“ displejom (158,1×77,8×7,1 mm).

Note 5

Zariadenia Note 5 a S6 Edge Plus ponúkajú 4 GB LDDR4 RAM a o pohon sa stará osemjadrový procesor Exynos 7420. Spomínaný 5,7“ displej má rozlíšenie 2560×1440 pixelov a ide o Super AMOLED. Zmenou prešiel aj fotoaparát, ktorý ponúka novú optickú stabilizáciu VDIS a s optickou stabilizáciou má ponúknuť lepšiu stabilitu pri natáčaní videa. Rozlíšenie hlavného fotoaparáta je 16 MPx a predný má 5 MPx a oba fotoaparáty majú clonu f/1,9 čo zaručí lepšie fotografie aj za horších svetelných podmienok. Zariadenia prichádzajú v dvoch verziach a to s 32 GB a 64 GB vnútornej pamäte.

Vylepšením prešlo aj bezdrôtové nabíjanie, ktoré bude rýchlejšie a z 0% na 100% to potrvá iba dve hodiny. Operačným systémom bude Android 5.1 Lollipop s nadstavbou TouchWiz. V novinkách nájdeme aj LTE cat.9, ktoré je znova o niečo rýchlejšie, vysokorýchlostné pripojenie k Wi-Fi 802.11ac s podporou pre MIMO. Predstavené bolo aj Samsung Pay, synchronizačná služba Side Sync pre počítače s OS Windows a Mac OS.

https://youtu.be/4k8jxRQa98s?t=1987

Samsung taktiež uputál v závere celého predstavenia kde poodhalil pripravované smarthodinky Gear S2, ktoré budu predstavené na podujatí IFA 2015 v Nemecku. Predaj je naplanovaný na 21. augusta v USA a neskor príde celosvetový predaj ešte počas augusta. Ceny a dostupnosť neboli prezentované a momentálne nevieme ani o dostupnosti pre Slovensko.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung N910 Galaxy Note 4 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Samsung G925 Galaxy S6 Edge 32GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Samsung G925 Galaxy S6 Edge 64GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Samsung G925 Galaxy S6 Edge 128GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S6 Edge Plus (G928F) 32GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S6 Edge Plus (G928F) 64GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Online vysielanie