Domov Novinky Samsung DeX rozširuje využitie smartfónu v prostredí PC

Samsung DeX rozširuje využitie smartfónu v prostredí PC

Zdielať

Nové mobilné riešenie využíva výkon smartfónu Samsung a ponúka väčšiu produktivitu pri práci s aplikáciami určenými pre Android a Windows. Spoločnosť Samsung predstavila zariadenie Samsung DeX, ktorého zmyslom je zvýšiť produktivitu mobilných používateľov a zároveň znížiť potrebu nosiť so sebou viac výpočtových zariadení.

DeX je kompatibilný s telefónom Galaxy S8 a ponúka prostredie s operačným systémom Android, podobné stolnému počítaču, ktoré používateľom umožňuje používať aplikácie, odpovedať na správy, upravovať dokumenty, prechádzať internetové stránky alebo sledovať videá, a to priamo zo smartfónu na väčšom displeji pomocou klávesnice a myši. Stanica bude na slovenskom trhu v predaji od 28. apríla 2017 za odporúčanú maloobchodnú cenu 149,90 eur.

DeX poskytuje maximálne produktívne prostredie. Prepracované používateľské rozhranie systému Android je optimalizované pre využitie klávesnice a myši a obsahuje viac okien s meniteľnou veľkosťou, kontextové ponuky a stolnú verziu internetového prehliadača. Kľúčová spolupráca so spoločnosťami Microsoft a Adobe umožňuje kompatibilitu DeX s Microsoft Office a mobilnými aplikáciami spoločnosti Adobe vrátane mobilnej aplikácie Adobe Acrobat Reader a Lightroom Mobile a ponúka tak funkcie a používateľské rozhranie podobné stolnému počítaču, čo bolo u smartfónov skôr nedostupné.

Profesionálom, ktorí pracujú s mobilnými technológiami a organizáciám, ktoré vyžadujú prístup k aplikáciám OS Windows, umožňuje DeX prostredníctvom partnerských riešení vrátane Citrix, VMware a Amazon Web Services tiež vzdialený a zabezpečený prístup k virtuálnym plochám. Používatelia, ktorí chcú začať pracovať, jednoducho vložia svoj smartfón Samsung do stanice DeX, ktorá ho prepojí s kompatibilným HDMI monitorom, a pripojí klávesnicu a myš vybavené technológiou Bluetooth, USB alebo RF.

Ak je smartfón pripojený k stanici DeX, je chránený bezpečnostnou platformou Samsung Knox. Pre zvýšenie bezpečnosti sa mobilné dáta používateľa neprenášajú zo zariadenia do stolného počítača. Stanica DeX poskytuje pracovníkom potrebnú konektivitu a je vybavená dvoma portami USB 2.0, portom Ethernet, rozhraním USB typu C s napájaním a chladiacim ventilátorom. Stanica DeX je tiež vybavená technológiou Adaptive Fast Charging (AFC) pre rýchle nabíjanie pripojeného smartfónu Samsung.