Domov Novinky Prvý skladací telefón od OnePlus príde neskôr

Prvý skladací telefón od OnePlus príde neskôr

Zdielať

Prvý skladací telefón od spoločnosti nazvaný OnePlus Open mal byť podľa Maxa Jambora predstavený 29. augusta.

Tento leaker však teraz informuje, že došlo k zmene plánov a predstavenie sa o niečo posunulo. Nový dátum zatiaľ nie je známy, ale mal by byť odhalený čoskoro. Pokiaľ ide o zmenu plánov, Open mal pôvodne používať panely BOE, ale zdá sa, že s tým bol problém, takže teraz OnePlus prechádza na panely Samsung. Výskumníci z Omdia uvádzajú, že Oppo Find N2 (ktorý bol kedysi údajne základom pre Open) používa dva panely Samsung Display: jeden na prednej strane a druhý vo vnútri. Pôvodný Find N a nový Find N2 Flip používajú displeje Samsung vnútri a displeje BOE zvonka. Model Open pravdepodobne aj tak nebude vychádzať z Find N2, keďže podľa niektorých správ majú vonkajší a vnútorný displej veľkosť 6,3″, resp. 7,8″ v porovnaní s 5,54″ a 7,1″ v prípade modelu N2. Takisto by mal byť Open poháňaný čipom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, a nie 8+ Gen 1 (aspoň to tvrdia najnovšie zvesti). Po uvedení chystaného skladacieho smartfónu na trh bude ďalším významným predstavením spoločnosti OnePlus 12 v decembri (pre Čínu, v januári pre globálne uvedenie).

Už skôr sa potvrdilo, že OnePlus Open je názov prvého skladacieho smartfónu spoločnosti. Pritom pred niekoľkými dňami kórejský výrobca predstavil svoje najnovšie prírastky, skladacie Samsung Galaxy Z Flip 5 a Z Fold 5 (ale tiež smart hodinky a tablety) na jednom veľkom podujatí, ktoré sa konalo na jej domácej pôde. OnePlus logicky nechce zostať mimo pozornosti, a tak na podujatie Samsungu reagovala tweetom. To v podstate potvrdzuje názov prvého skladacieho zariadenia spoločnosti, bude sa volať OnePlus Open, presne tak, ako sa spomínali nedávne zvesti. Použitie slova „Fold“ v tweete nám tiež dáva najavo, že OnePlus Open bude bezprostredne konkurovať Galaxy Z Fold 5 od Samsungu, a nie Flip 5 (inak by to bolo „We Open when others Flip“), však? Každopádne sa očakáva, že Open bude oznámený na podujatí v New Yorku koncom augusta. Videli sme ho už na niekoľkých uniknutých renderoch založených na CAD a zaujímavé je, že vyzerá presne tak, ako to ukázala uniknutá schéma pripravovaného Oppo Find N3. Nebolo by prekvapením, keby OnePlus Open slúžil ako medzinárodná verzia modelu Find N3, ktorý by mal sám o sebe zostať exkluzívny pre čínsky trh.

Podľa predchádzajúcich únikov a fám bude mať Open 6,3″ vonkajší displej AMOLED s rozlíšením Full HD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ako aj 20 MPx selfie fotoaparát vo výreze s otvorom. Hlavný displej bude 7,8″ LTPO AMOLED s pravdepodobným rozlíšením 2100×1900px a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Jeho selfie kamera má mať údajne 32 MPx. Na čele by mal byť SoC Snapdragon 8 Gen 2, spárovaný s až 16GB RAM a 512GB úložiskom. Hlavný a ultraširokouhlý fotoaparát sú údajne totožné s tými, ktoré sa nachádzajú v OnePlus 11, zatiaľ čo tretí modul bude 64 MPx teleobjektív. Telefón by mal mať batériu s kapacitou 4800 mAh a podporu 67W rýchleho nabíjania.

1 , 2