Domov Novinky Prvý pohľad na CyberGhost VPN

Prvý pohľad na CyberGhost VPN

Zdielať

CyberGhost_VPN_LogoCyberGhost VPN je bezplatný nástroj, ktorý šifruje, anonymizuje, a teda skrýva vaše kroky po internete, ak používate verejné Wi-Fi pripojenie k internetu na letisku alebo kaviarni, alebo máte strach, že máte niečo v počítači, je VPN práve pre Vás. Služba je postavená pre užívateľov, ktorí chcú bezpečný a súkromný prístup pri pripojení z verejných alebo nedôveryhodných sietí.

To však nevylučuje ani používanie doma. Výhodou je, že môžete tak zo zahraničia nakupovať lacnejšie napríklad zo Steamu, či využívať službu Netflix, ktorá u nás normálne nie je, otázka je iba legálnosť. Na jednej strane servery sú v zahraničí a takto je to legálne, na druhej strane vy nie. Aplikácia vám pridelí IP adresu a pripojí vás k anonymne k vybranému serveru, popritom šifruje všetky internetového prevádzky medzi vami a službou VPN.

To znanemá, že napríklad pri využívaní torrentov máte nielen skrytú IP adresu pred dalšími užívateľmi ale zároveň Váš ISP vidí len normálnu komunikáciu cez protokol HTTP namiesto P2P. CyberGhost VPN je dodávaný vo free verzii, ktorá sa odpojí po 3 hodinách, no dátovo je tento free balík neobmedzený, teda len do miery rýchlosti pridelenej rýchlosti. Tá sa pohybuje približne medzi 10 – 15mbps, občas ale i výrazne menej, približne 5 Mbps v závislosti od prideleného pásma pre daný server a využitie jeho traficu.

cyberhost I

Premium verzia, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 5 eur na 8 eur  mesačne v závislosti na tom, na koľko zariadení ju chcete. Drahšia podporuje najviac 5 zariadení. Bezplatná verzia ale môže byť pre väčšinu ľudí dostačujúca, ak vám teda nebude vadiť priškrcované vaše superrýchle pripojenie. Klient CyberGhost VPN podporuje Windows XP , Vista a 7 či 8. O pár dní, už 5.6. bude podporovať aj Mac, teda OS X. Nechýba podpora ani pre Linux či Android a iOS.

cyberhost5 country list

V priebehu pár týždňov si prinesieme recenzie na všetky free VPN a vysvetlíme prečo práve CyberGhost je tá najoptimálnejšia minimálne pre free používanie. Doteraz sme otestovali už približne 5 VPN služieb a na na CyberGhost VPN sa pozrieme neskôr, po dôkladom otestovaí služieb, takže sledujte aj naďalej náš portál.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno