Domov Novinky Prvý Intel s AMD integrovanou grafikou možno už tento rok

Prvý Intel s AMD integrovanou grafikou možno už tento rok

Zdielať

Už v decembri bolo oznámené, že Intel by mohol licencovať GPU technológiu AMD pre integráciu do svojich budúcich procesorov. Šepot je stále hlasnejší a HardOCP redaktor Kyle Bennett (ktorý odhalil originálny príbeh v decembri) hlási, že prvý produkt tejto spolupráce by mohol byť hotový ešte v roku 2017.

Podľa Bennetta, prispievajúcim na HardOCP fóra, môže prvý Intel produkt s AMD Radeon iGPU byť špeciálny procesor s GPU AMD Radeon častí a CPU častí založené na Kaby Lake mikro-architektúre. Bennett ďalej dodáva, že procesor Intel rozšírený o Radeon môže byť multi-čipový modul (MCM) s Radeon GPU časťou separované od CPU časti a nebude teda priamo súčasťou, ako je riešenie pri Intel HD Graphics.

To by mohlo tiež znamenať, že AMD bude dodávať už takmer hotové časti Intelu, pravdepodobne vyrobené vo vlastných dôveryhodných továrňach (Global Foundries alebo TSMC) a neodovzdá citlivé návrhy továrňam spoločnosti Intel. Produkt by mohol byť nižší-strednej triedy, čo znamená, že Intel sa snaží zamerať na spotrebiteľský segment a nie nutne na pracovné stanice. Bennett k záveru dodáva, že by sa v budúcnosti dala očakávať aj väčšia spolupráca medzi Intelom a AMD než len iGPU.

Zdroj: Techpowerup

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno