Domov Novinky Prišla ďalšia zombie apokalypsa

Prišla ďalšia zombie apokalypsa

Zdielať

Brnenskej štúdio Madfinger Games 3. septembra vydalo zbrusu novú hru Unkilled (v doslovnom preklade – „nezabitie“), ktorá má splniť požiadavky hráčov na ešte lepšiu grafiku, optimalizáciu a hlavne príbehovú líniu. Podarilo sa tieto požiadavky Madfinger Games naplniť?

Unkilled_07

Hneď pre začiatok musíme uznať, že áno. Grafika a optimalizácia hry je na výbornej úrovni a na Nexuse 6 nebol ani na maximálne detaily zaznamenaný jediný zásek. Čo ešte len grafika? Jedným slovom – úžasná. Nič prevratného síce nečakajte, keďže grafika predchádzajúceho Dead Trigger 2 bola porovnateľná, tu nechýba zmysel pre detail a tak je všetko vykreslené do posledného polygónu.

Unkilled_05

Čo ale taká hra musí zabrať pamäte? To si to zase ľudia vlastniaci telefóny strednej triedy nezahrajú? Iste že áno. Hra Unkilled totiž zachováva grafiku, ale po roztahujícím sa Dead Trigger 2, ktorý si vzal pokojne až 500 MB budete milo prekvapení. Po nainštalovaní a odohraní pár misií nás totiž zaskočila veľkosť hry – 175 MB.

Unkilled_01

Tí, ktorí sa tešili na multiplayer musí siahnuť napríklad po Shadowgun: Deadzone, čo je ďalší počin tohto štúdia, ktorý je zameraný práve na multiplayer. V tejto hre budete postupne hrať misie, plniť úlohy a prechádzať príbeh. Misií je momentálne 100 a sú rozdelené do 5 kategórií, ktoré odomknete splnením tej predchádzajúcej. Hru ale len tak nedohrajete, keďže budú chodiť aktualizácie s novými misiami a príbeh tak bude naberať ďalších prekvapení.

Unkilled_04

Lenže to si zas ľudia neoplývající angličtinou nezahrajú. Veď je to české štúdio a nezvládnu tam dať ani češtinu? S týmto titulom sa všetko mení a tak si môžete hru zahrať pokojne aj v češtine. Keďže nám ale viac vyhovuje angličtina, nechali sme ju prednastavenú. Čo nás ale mrzí, je nemožnosť vypnutia notifikácií, keď chce hra hráča na niečo upozorniť, či sa pripomenúť, že je čas na hranie.

Unkilled_02

Aj keď je hra zdarma, nachádza sa v nej množstvo mikro-transakcií, ktoré však neotravujú a nie je potrebné nič zakupovať pre úspešné dohranie hry. Čo nám ale vadí je energia, ktorá má 5 čiarok a s každou odohranú misií sa jedna čiarka strhne. Pre jej obnovenie sa čaká 10 minút a pokiaľ teda hráte náruživo, budete si musieť počkať na pokračovanie v hre, alebo si energiu jednoducho zakúpiť za reálnu menu.

Unkilled_06

Tentoraz je v nebezpečenstve New York, kde apokalypsa vypukla. Hlavným hrdinom je Joe, člen špeciálnej jednotky Wolfpack, ktorá sa zameriava na likvidovanie zombíkov. Hlavný cieľ je teda jasný – nájsť príčinu a zlikvidovať hrozbu skôr, než sa apokalypsa stane globálnou. Vy teda budete, rovnako ako skoro vo všetkých tituloch od Madfingeru, ničiť zombies a to celkom novými zbraňami a technikami.

Unkilled_03

V hre sa totiž nachádza obchod so všetkými vecami a postupom v príbehu si na ne zarábate. Vypichnúť môžeme injekciu s testosterónom, kedy sa čas okolo vás dočasne spomalí a vy v tej chvíli spôsobujete aj väčšie poškodenie. Ďalej sú k dispozícii napríklad rakety, ktoré jednoducho vyčistia zombies okolo, keď už je toho na používateľa veľa. Podobnými vecami je hra prešpikovaná a tak ju doporučujeme aspon vyskúšať. Hra je zatiaľ dostupná pre Android a Apple.