Domov Novinky Prídu jednotné požiadavky pre skladačky?

Prídu jednotné požiadavky pre skladačky?

Zdielať

Google by mohol zaviesť hardvérové požiadavky pre skladacie zariadenia.

Nové skladacie telefóny by okrem iných požiadaviek mohli byť povinné ponúknuť minimálny počet otvorení a zavretí. Spoločnosť bude údajne vyžadovať špecifické hardvérové štandardy pre skladacie telefóny. Medzi ne patrí minimálny počet 200,000 skladaní a rozkladaní zariadení. Firma by tiež mohla nariadiť o niečo dlhšie záväzky na aktualizáciu softvéru pre skladacie zariadenia. Rok 2023 bol pre skladacie telefóny dôležitý, pretože Samsung má konečne konkurenciu od iných značiek v globálnom priestore. Tieto telefóny sú však drahé a posledná vec, ktorú chcete, je, aby sa používateľove zariadenie pokazilo alebo aby naň výrobca neponúkal podporu.

Expert na Android, Mishaal Rahman, na svojom účte Patreon odhalil, že Google bude čoskoro vyžadovať špecifické štandardy kvality hardvéru pre skladacie telefóny. Predpokladá sa, že výrobcovia OEM so systémom Android budú musieť vyplniť dotazník spoločnosti a poslať držiteľovi platformy vzorky zariadení na podrobnejšiu kontrolu. Aké sú teda tieto požiadavky? Viac otvorení a zavretí, pričom na začiatok bude firma vyžadovať, aby všetky skladacie telefóny vydržali aspoň 200,000 zložení a rozložení. Niektoré značky, ako napríklad Oppo, pritom uvádzajú 400,000 otvorení a zavretí pre svoje skladacie telefóny. Firma sa pritom ku avizovaným opatreniam doposiaľ oficiálne nevyjadrila.

Hoci aj Motorola uvádza životnosť 400,000 otvorení a zavretí ukázalo sa, že pri reálnom teste to bolo len 126,266 krát. Hoci 200,000 zložení a rozložení stále predstavuje päť rokov používania, ak zariadenie zložíte 100-krát denne, alebo niečo vyše 10 rokov používania, ak zariadenie zložíte 50-krát denne. Zaujímavé je, že Rahman dodáva, že zariadenia musia mať po 200,000 zloženiach/rozloženiach rovnaký odpor na úrovni 80% ako na začiatku. Inými slovami to znie, akoby Google chcel, aby si pánty stále zachovali svoju tuhosť, a aby nedošlo časom ku uvoľneniu a vyššej vôli pri otváraní. Spoločnosť bude zrejme tiež vyžadovať, aby výrobcovia ponúkali dve hlavné aktualizácie operačného systému a tri roky bezpečnostných záplat pre skladacie zariadenia.

Zdroj