Domov Novinky Prichádza zlom: Orange začína podporovať eSIM karty!

Prichádza zlom: Orange začína podporovať eSIM karty!

Zdielať

Orange od dnešného dňa začína podporovať eSIM karty, vďaka čomu jeho zákazníci ako prví a zatiaľ jediní na slovenskom trhu môžu využívať všetky výhody tejto inovatívnej technológie.

eSIM karta je zabudovaná priamo do zariadenia, vďaka čomu zákazníkom úplne odpadá akákoľvek manipulácia a starosť s tradičnými plastovými SIM kartami a prináša im množstvo ďalších výhod. Aktuálne operátor podporuje eSIM na smart hodinkách Samsung Galaxy Watch 46 mm eSIM, ktoré dnes zaraďuje do svojho portfólia.

Technologická novinka eSIM (Embedded SIM) je náhradou za plastové SIM karty pre mobilné telefóny, ale aj tablety, smart hodinky, notebooky, malé senzory alebo inteligentné autá. Zásadná zmena spočíva v zabudovaní čipu SIM karty v zariadeniach priamo od výrobcu, takže zákazníci ju už nemusia fyzicky vkladať do otvoru pre SIM karty. Zároveň sa už nikdy nedostanú do situácie, kedy by museli riešiť jej poškodenie, zlomenie či stratu.

Ďalšou výhodou eSIM je, že šetrí miesto v telefóne a vytvára priestor pre zlepšenie vodoodolnosti zariadení. Navyše, čip eSIM karty je 2× menší v porovnaní s klasickou nanoSIM, takže v zariadeniach šetrí miesto, ktoré môžu výrobcovia využiť na užitočnejšie komponenty. Ďalšou výhodou je, že zákazníci už nemusia merať cestu na najbližšiu pobočku. Jediné, čo k aktivácii eSIM potrebujú, je zariadenie podporujúce túto technológiu a eSIM profil, ktorý reprezentuje program (paušál).

Svoj eSIM profil získajú vo forme QR kódu, ktorý je potrebné nasnímať do zariadenia. Po úspešnom nasnímaní je možné číslo a paušál využívať v priebehu niekoľkých sekúnd, hneď po prihlásení do siete. Na jeden čip je možné nahrať aj viac profilov, aktívny však môže byť len jeden a je možné ho aj kedykoľvek odstrániť. Navyše, medzi profilmi je možné prepínať.

Spolu s podporou eSIM kariet uvádza operátor do predaja aj smart hodinky Samsung Galaxy Watch 46 mm eSIM. Zákazníci ich môžu využívať na plnohodnotnú komunikáciu aj vtedy, keď nemajú práve svoj mobilný telefón fyzicky pri sebe. Stačí ich spárovať so smartfónom, pripojiť na Wi-Fi a aktivovať v nich eSIM kartu napríklad nascanovaním QR kódu, ktorý zákazníci dostanú na predajni alebo online.

Ak chcú zákazníci súčasne využívať telefón aj hodinky, je potrebné mať dve telefónne čísla, jedno na mobil, druhé na hodinkách.  Plná cena hodiniek je 389 eur s DPH, pričom je ich možné kúpiť aj na splátky alebo s dotáciou od 1 eura. Nakoľko zabudovanú eSIM do zariadenia prinášajú ich jednotliví výrobcovia, operátor zaručuje svojim zákazníkom jej plnohodnotnú funkčnosť na tých zariadeniach, ktoré doteraz sám otestoval a zároveň ich má v ponuke. Operátor však prisľúbil rozširovanie aj na ďalšie zariadenie do budúcna.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno