Domov Novinky Prichádza nový 64-bitový Qualcomm Snapdragon 410

Prichádza nový 64-bitový Qualcomm Snapdragon 410

Zdielať

qualcomm-snapdragonVedeli sme, že je to len otázka času, než Qualcomm príde s vlastným, 64-bitovým čipsetom. Snapdragon 410 je vyrobený 28 nm technológiou, ktorá sa zdá byť zameraná viac na nižšiu triedu zariadení a rozvíjajúce sa trhy. Oznámila to dnes spoločnosť Qualcomm.

Očakáva sa, že vzorka bude zaslaná výrobcom v prvej polovici roka 2014, s tým, že sa dostanú reálne do spotrebiteľských zariadení v priebehu druhého polroka. Čip je nabitý množstvom extra podporou funkcií. Prvý na zozname je LTE, o ktorej Qualcomm hovorí, že chce, aby vlastnosti boli na všetkých úrovniach produktov. Jedná sa najmä pripojenie ďalšej generácie, ktorá prichádza s multimódom a podporou viacpásmového zabezpečenia, čiže mnoho zariadení nesúce čip bude pracovať na LTE po celom svete.

Okrem toho bude Snapdragon 410 vybavený grafikou Adreno 306 a bude ponúkať podporu pre dual a triple SIM zariadenia, s prehrávaním 1080p videa, a to až do 13 MPx fotoaparátov, GPS/GLONASS, Wi-Fi, NFC a Bluetooth. Bude tiež kompatibilný s operačným systémom Android, Windows Phone a Firefox OS. Je zameraný na “veľkoobjemové” zariadenia na rozvíjajúcich sa trhoch, ktoré sa predávajú za menej ako 150 dolárov.

Samozrejme, aj keď ide o nižšiu triedu, nejde o prvý 64-bitový čipset na trhu. Prvenstvo si “vybojoval” Apple A7, ktorý nájdeme v smartfóne iPhone 5S, ale aj v tabletoch iPad mini Retina a iPad Air. Vzhľadom na rastúcu popularitu očakávame, že nebude dlho trvať, než prídu i ďalšie spoločnosti na trh so svojimi 64-bitovými procesormi. Čakať však zrejme môžete aj ďalšie kúsky priamo od spoločnosti Qualcomm, ktoré budú mieriť vyššie a nezostanú len v nižšej triede. To, kam sa vývoj uberie budeme postupne sledovať. Najbližšia možnosť je napríklad na výstavách CES, ktorá sa koná v januári v Las Vegas alebo MWC, ktorá sa koná vo februári v Barcelone. Tieto udalosti nie sú až tak ďaleko a my sa už teraz tešíme, čo svet 64-bitových technológii ukáže.

Zdroj: Engadget

Zdielať
Predchádzajúci článokNa Google Play je k dispozícii Nexus 7 v 32 GB a bielej verzii
Nasledujúci článokNokia Normandy je údajný smartfón s Androidom
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno