Domov Novinky Prichádza Microsoft Windows 365. Čo ponúkne?

Prichádza Microsoft Windows 365. Čo ponúkne?

Zdielať

V stredu Microsoft počas svojej konferencie Inspire oznámila službu Windows 365, počas prezentácie nazvanú ako „Cloud PC“.

Ide o prvú licenciu systému Windows založenú na predplatnom. Predplatné umožní používateľom prihlásiť sa do virtuálneho počítača so systémom Windows 11 z akéhokoľvek zariadenia, kdekoľvek máte pripojenie na internet. V konečnom dôsledku takéto nastavenie uľahčuje veľkým spoločnostiam prideliť svojim zamestnancom bezpečnostné a organizačné politiky na podnikovej úrovni týkajúce sa operačného systému. Použitie tohto druhu riešenia by uľahčilo správu bez nutnosti ručne spravovať a konfigurovať fyzický hardvér, čo je zvyčajne práca, ktorú vykonáva oddelenie IT.

Korona rapídne zvýšila zavádzanie digitálnych technológií v mnohých odvetviach a keďže v tomto novom prostredí vzniká dopyt po cloudových riešeniach, cloudový počítač so systémom Windows sa zdá byť bezpredmetný. Zatiaľ sa však príliš netešme. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie. Nový produkt bude k dispozícii pre firemných zákazníkov spoločnosti Microsoft, keď bude k dispozícii 2. augusta v dvoch verziách: Windows 365 Business a Windows 365 Enterprise. Ceny by sa mali pohybovať v sadzbe za používateľa a mesiac v závislosti od veľkosti úložiska inštalácie.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno