Domov Novinky Ako premeniť tablet na preview monitor k DSLR?

Ako premeniť tablet na preview monitor k DSLR?

Zdielať

Cena lacnejších preview monitorov k zrkadlovkám sa pohybuje okolo stovky eur. My si v tomto jednoduchom návode ukážeme lacnejšiu alternatívu tohto monitoru. Na spojazdnenie „handmade“ preview monitoru budeme potrebovať appku DSLR controller. V Obchode Play ju kúpite za 8,99 eura. K správnemu fungovaniu bude potrebná Wi-Fi zrkadlovka alebo USB prepojenie cez telefón.

preview-monitor-k-dslr-01

Ako na to?

Po nainštalovaní softvéru do tabletu pripojte zrkadlovku cez už spomínanú USB redukciu alebo Wi-Fi. Tablet vyhodí na výber zopár možností, akú akciu chcete vykonať. Vyberiete si DSLR controller a hľa, slušný preview monitor je na svete.

Rýchlovka v nastavovaní DSLR za pár šupiek…

preview-monitor-k-dslr-02

Rýchle nastavovanie hodnoty ISO, clony, white balancu a pod. nebolo nikdy jednoduchšie. Takýto monitor poslúži aj na vydarené preostrovačky či na natáčanie timelapsu. Na veľkej obrazovke (najlepšie s kvalitnými farbami) uvidíte krajší náhľad natáčanej scény, čiže aj zakomponovanie objektov bude o niečo jednoduchšie.

Pokiaľ radi vkladáte do videí napríklad filmové (čierne) pásy, v tom prípade si ich nastavte priamo v náhľade. Malé vylepšenie na záver: chvíľka googlenia používateľa privedie aj k drŽiaku, s ktorým si tablet pohodlne pripneme na miesto pre externé blesky. S takýmto monitorom vyzerá vaša produkcia o niečo viac „profi“.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno