Domov Novinky Na prelome rokov 2016 a 20147 sa zákazníci 4ky neobmedzovali

Na prelome rokov 2016 a 20147 sa zákazníci 4ky neobmedzovali

Zdielať

Štvorkári rovnako ako uplynulý rok aj pri príchode toho nového nezabúdali popriať všetko dobré svojim blízkym prostredníctvom SMSky, novoročného telefonátu či poslať pozdrav čoraz populárnejším spôsobom prostredníctvom sociálnych sietí.

Zákazníci štvrtého mobilného operátora počas Silvestra a na Nový rok predátovali vyše 37 TB dát. „Objem prenesených dát nám počas necelých dvoch dní vzrástol o 25%. Na Silvestra Štvorkári preniesli 16 TB dát a na Nový rok to bolo dokonca vyše 21 TB dát. Naša sieť to zvládla bez akýchkoľvek problémov, čo len dokazuje, že prevádzkujeme naozaj kvalitnú a modernú 4G sieť,“ uviedol technický riaditeľ SWAN Mobile, a. s., Patrik Kollaroci.

Najviac hovorov pribudlo v sieti 4ky od 22:00 do 01:00 hodiny. Zákazníci 4ky počas Silvestra a na Nový rok uskutočnili 743259 hovorov. SMS správy ľudia tradične najviac posielali medzi 23:00 – 3:00 hodinou ráno, avšak zvýšený počet textových správ štvrtý mobilný operátor zaznamenal počas oboch dní. Celkovo sa v sieti 4ky prenieslo 942562 SMS správ.

„Podľa očakávania naši zákazníci nekontrolovali dĺžku volaní so svojimi priateľmi a známymi pri novoročných vinšoch. Hovorov bolo viac a boli aj priemerne dlhšie ako zvyčajne. Štvorkári sa neobmedzovali ani pri volaniach zo zahraničia, keďže za minútu volania v štátoch Európskej únie platia rovnako ako na Slovensku a to iba 4 centy. Najviac hovorov bolo z Rakúska, Českej republiky, Nemecka a Maďarska,“ dodal P. Kollaroci.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno