Domov Novinky Požiar v továrni na výrobu PCB dosiek pre Samsung

Požiar v továrni na výrobu PCB dosiek pre Samsung

Zdielať

Anseong-poziarTováreň v Anseong v Južnej Kórei zničil obrovský požiar. Táto továreň bola postavená na výrobu PCB (dosky plošných spojov) pre smartfóny vlajkovej lode Samsung Galaxy S5. Škoda sa odhaduje na približne 1 miliardu dolárov v zariadení, a to aj napriek snahe 287 hasičov, ktorý bojovali s potlačením ohňa.

Požiar bol zistený okolo siedmej hodiny ráno v nedeľu a to aj napriek tomu, že hasiči prišli iba pár minút po tom čo bol požiar oznámený. Zdá sa, že všetko vrátane zariadení a súčastí bolo zničené. Hasiči s 81 hasičských vozidiel bojovali s požiarom po dobu 6 hodín kým sa im požiar podarilo uhasiť.

Samsung už vydal prehlásenie, že to nie je iba továreň PCB, ale že sa používa aj na výrobu PCB pre vlajkovú loď Galaxy S5, ale nebude to mať vplyv na spustenie predaja, ktorý je ohlásený na 11.apríla. Kórejský výrobca tvrdí, že incident nebude mať žiaden dopad na produkciu smartfóna.

Anseong-poziar2Anseong-poziar3

Nie je jasné koľko má spoločnosť k dispozícii už vyrobených smartfónov, ale pokiaľ sa Galaxy S5 bude veľmi dobre predávať je možné, že na niektorých trhoch bude smartfónu nedostatok. Ale to je len špekulácia.

Zdroj: Anewsa

Zdielať
Predchádzajúci článokTlačiarne HP v záruke opravuje od marca iba Swiss
Nasledujúci článokPantech Vega Iron 2: prvý smartfón so Snapdragon 805
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno