Domov Novinky Požiar v továrni na výrobu PCB dosiek pre Samsung

Požiar v továrni na výrobu PCB dosiek pre Samsung

Zdielať

Anseong-poziarTováreň v Anseong v Južnej Kórei zničil obrovský požiar. Táto továreň bola postavená na výrobu PCB (dosky plošných spojov) pre smartfóny vlajkovej lode Samsung Galaxy S5. Škoda sa odhaduje na približne 1 miliardu dolárov v zariadení, a to aj napriek snahe 287 hasičov, ktorý bojovali s potlačením ohňa.

Požiar bol zistený okolo siedmej hodiny ráno v nedeľu a to aj napriek tomu, že hasiči prišli iba pár minút po tom čo bol požiar oznámený. Zdá sa, že všetko vrátane zariadení a súčastí bolo zničené. Hasiči s 81 hasičských vozidiel bojovali s požiarom po dobu 6 hodín kým sa im požiar podarilo uhasiť.

Samsung už vydal prehlásenie, že to nie je iba továreň PCB, ale že sa používa aj na výrobu PCB pre vlajkovú loď Galaxy S5, ale nebude to mať vplyv na spustenie predaja, ktorý je ohlásený na 11.apríla. Kórejský výrobca tvrdí, že incident nebude mať žiaden dopad na produkciu smartfóna.

Anseong-poziar2Anseong-poziar3

Nie je jasné koľko má spoločnosť k dispozícii už vyrobených smartfónov, ale pokiaľ sa Galaxy S5 bude veľmi dobre predávať je možné, že na niektorých trhoch bude smartfónu nedostatok. Ale to je len špekulácia.

Zdroj: Anewsa