Domov Novinky Podvodníci lákajú na škodlivé weby cez Google dokumenty

Podvodníci lákajú na škodlivé weby cez Google dokumenty

Zdielať

Podvodníci prišli s novou návnadou pomocou služby Google Drive, vďaka ktorej funkciám zasielajú na prvý pohľad dôveryhodné upozornenia.

Po ich otvorení sú užívatelia presmerovaní na škodlivé webové stránky. Hoci navádzanie ľudí na rozkliknutie podozrivých webových odkazov nie je žiadnou novinkou, táto forma môže mnohých oklamať, keďže správy a notifikácie generuje priamo služba Google. Podvodné emaily alebo notifikácie sú väčšinou v ruskom jazyku alebo písané lámanou angličtinou. Stránky, na ktoré tieto odkazy smerujú, upozorňujú na falošné súťaže či urgujú používateľov, aby skontrolovali svoj bankový účet.

Google podľa slov jeho hovorcu pracuje na nových opatreniach pre väčšie zabezpečenie služby zdieľaného disku. Avšak ako podotýka David Emm zo spoločnosti Kaspersky, notifikácie pochádzajú z legitímnych účtov, proti ktorým je náročné zasiahnuť. Neklikajte na nevyžiadané odkazy akéhokoľvek druhu, keď sú odosielané z neznámych zdrojov. Ak ste neočakávali, že ho dostanete, a nepoznáte odosielateľa, neodpovedajte.

Zdroj: CS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno