Domov Novinky Počet TV kanálov na satelitoch SES v roku 2015 rástol o 11,3%

Počet TV kanálov na satelitoch SES v roku 2015 rástol o 11,3%

Zdielať

Spoločnosť SES S.A. oznámila, že k 31. 12. 2015 vysielala cez svoju flotilu satelitov rekordný počet televíznych kanálov. Medziročne počet TV kanálov vzrástol o 11,3% na 7268. Celé odvetvie pritom rástlo len o 2%. Ťahúňom tohto rastu bolo pokračujúce spúšťanie nových HD kanálov v Európe a Severnej Amerike a taktiež aj ďalšie rozšírenie podnikania SES na rozvíjajúcich sa trhoch.

Satelit

Takmer 60% všetkých kanálov dostupných zo satelitu SES je vysielaných v kompresnom štandarde MPEG-4. Rozširovanie penetrácie HD kanálov naprieč všetkými trhmi je dôležitou hnacou silou rastu. Počet HD kanálov obsluhovaných flotilou viac než 50 satelitov vzrástol o 18% na 2230 kanálov, čo predstavuje 31% z celkového počtu televíznych kanálov na satelitoch SES.

Celkový počet televíznych kanálov v Európe sa zvýšil o 9% na takmer 2600 staníc, pričom ich celkový počet v Severnej Amerike zostal rovnaký, okolo 1800. Pokračujúce rozširovanie HDTV kanálov bolo hlavnou príčinou rastu, keď počet HD kanálov vzrástol o viac než 25% na takmer 700 kanálov v Európe a o viac než 3% na viac než 1200 kanálov v Severnej Amerike.

Satelit

Tieto trendy boli konzistentnými motormi rastu počtu SES kanálov – za posledné tri roky ich počet vždy každoročne rástol o 9% a viac. V rovnakom období rástol každoročne o takmer 15% taktiež počet HDTV kanálov vysielaných zo satelitov. S ohľadom na budúcnosť zostáva v popredí komerčné zavedenia Ultra HD, čo predstavuje ďalší krok v kvalite vysielania a zážitku zo sledovania. SES bol prvým satelitným operátorom, ktorý zaviedol Ultra HD v Európe a Severnej Amerike a zaistil si dohody o kapacite pre Ultra HD so siedmimi kanálmi.

Zdroj: TS