Domov Novinky Pašerák chcel prepašovať až 239 procesorov

Pašerák chcel prepašovať až 239 procesorov

Zdielať

Pašerák sa pokúsil prepašovať 239 procesorov cez čínsku colnicu tak, že si ich pripútal k telu.

Človek by si mohol predstaviť, že pri toľkých jednotlivcoch prichytených pri pašovaní hardvéru do Číny sa ľudia rozhodnú, že to jednoducho nestojí za to riziko. Ale nie. Nielenže sa ďalšia osoba pokúsila vyhnúť plateniu dovozných daní, ale zároveň prekonala rekord v počte procesorov pripevnených na tele v Číne: nepríjemných 239 procesorov v hodnote približne 50000 dolárov. Zdroj uvádza, že k incidentu došlo pred niekoľkými dňami. Ako to už býva, pašerák sa na colnici dostal cez pruh „nič nedeklaruje“. Úradníci v prístave Gongbei si však všimli, že má na sebe čierne vrecovité oblečenie. Možno si myslíte, že na tom nie je nič nezvyčajné, ale jeho vzhľad bol vraj nafúknutý a nenormálny, čo je zvyčajne znakom toho, že niečo nie je v poriadku.

Prístavné orgány muža vzali bokom na ďalšiu kontrolu. Zistilo sa, že použil starú a zriedkavo úspešnú techniku pripútania počítačového hardvéru k telu. Obrovských 239 procesorov bolo zabalených vo vreckách a prilepených na jeho pás a vnútornú stranu stehien. Zdá sa, že všetky procesory boli rovnakého modelu: Intel Core i5-13400F. Čínska hlavná colná správa píše, že každý, kto sa vyhýba colnému dohľadu tým, že zatajuje, maskuje, ukrýva, prepravuje, prenáša alebo posiela tovar alebo predmety, ktoré podliehajú plateniu daní, ako je to v tomto prípade, bude vyšetrovaný podľa zákona. Pašovanie techniky do pevninskej Číny je znepokojivo pravidelnou zábavou.

Len minulý týždeň sme sa dozvedeli o mužovi, ktorý sa pokúsil prepašovať 84 diskov SSD NVMe značky Kingston cez stráže na kontrolnom stanovišti Guangdong-Macao tak, že ich ukryl do dutej tyče riadenia svojho elektrického skútra. V roku 2017 bola prichytená žena, ktorá sa pokúsila prepašovať 102 iPhonov cez colníkov tak, že si ich, hádate správne, pripevnila na telo. V roku 2021 došlo aj k incidentu, pri ktorom si niekto pripevnil 256 procesorov v hodnote 123000 USD na lýtka a trup pomocou plastovej fólie v snahe vyhnúť sa hongkonským dovozným daniam, a jeden muž sa pokúsil prepašovať 160 procesorov a 16 skladacích telefónov tak, že si ich prilepil páskou. Istá žena sa minulý rok neúspešne pokúsila o inú techniku ukrytia 202 procesorov Intel a deviatich iPhonov pod falošným tehotenským bruchom.

Zdroj